Aktualizace webové pošty Outlook.com a účtu Microsoft zahrnují řadu nových funkcí, jako je dvoufázové ověření, možnost přihlásit se pomocí aliasu, a novou adresu Outlook.cz.

 

Volitelné dvoufázové ověření pomůže zvýšit zabezpečení

Uživatelé si nyní mohou zvolit možnost ověření a přihlášení účtu ve dvou krocích. Pokud tuto možnost zvolí, požádáme je o dva údaje k přihlášení – heslo a bezpečností kód zaslaný na mobilní telefon nebo na alternativní e-mail uvedený při registraci. Mnozí uživatelé nás o dvoufázové ověření žádali a těší nás, že jej dnes můžeme nabídnout, jako volitelnou možnost. Nastavení se provádí na této webové adrese.

Možnost přihlášení pomocí aliasu

Mnozí uživatelé si přidali k účtu Outlook.com i několik emailových aliasů jako např. prodamauto@hotmail.cz nebo pepa@outlook.com, ale nemohli je využívat k přihlášení. Dříve jedinou možností bylo trvale přejmenovat svůj účet, což vedlo k potřebě přenastavit mobilní zařízení nebo nastavení poštovních klientů. Aktualizovaná verze služby nyní nabízí možnost přihlásit se pomocí těchto aliasů. Rovněž jsme přepracovali uživatelské rozhraní tak, aby poskytlo lepší informace o tom, kdy je lepší přidat alias a kdy účet přejmenovat. Správa aliasů probíhá na této webové adrese.

Outlook s českou doménou

V České republice od dnešního rána nabízíme možnost vytvořit nový účet s českou doménou Outlook.cz a získat tak snadno zapamatovatelný a jednoduchý e-mail. Nový účet je možné vytvořit na adrese Outlook.com.

 

O Outlook.com

Službu Outlook.com nyní aktivně (několikrát za měsíc a více) využívá přes 60 milionů lidí po celém světě. Oceňují svěží a intuitivní design, propojení s Facebookem  a Twitterem, bezplatné webové aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote a zdarma 7 GB cloudového úložiště SkyDrive. Outlook.com navíc chrání soukromí – uživatelé mají plnou kontrolu nad svými daty a jejich osobní konverzace se nepoužívají pro cílení reklamy.