Dnešní děti jsou online, používají počítače pro přípravu do školy, hraní her, komunikování s kamarády a hledání informací na internetu. Počítače pomáhají dětem rozvíjet se a jejich přínos je bezpochyby kladný. Rodiče však musí dohlížet na to, jaké weby jejich děti navštěvují, s kým jsou v kontaktu a jaké informace sdílejí.

Windows 8 přináší vylepšenou funkci Zabezpečení rodiny, která umožňuje dostávat zprávy o aktivitách svých dětí při práci s počítačem, zvolit, co si mohou prohlížet online, nastavovat časové limity a omezení používání počítače, určit, které aplikace mohou děti spouštět, a využívat další výhody.

Pokud chcete funkci Zabezpečení rodiny zapnout, stačí při zakládání nového uživatelského účtu pro dítě zaškrtnout políčko „Jde o účet dítěte? Zapnout službu Zabezpečení rodiny a přijímat zprávy o používání počítače.“ Následně můžete v Ovládacích panelech systému Windows v sekci Zabezpečení rodiny nastavit, co přesně děti mohou dělat a jaké aktivity se mají hlásit.

Vytvořením uživatelských účtů pro děti také zabráníte riziku, že vaše ratolesti provedou v počítači něco nežádoucího a například odešlou e-mail vašemu šéfovi. Přihlašování můžete dětem zpříjemnit obrázkovým heslem, pomocí kterého se lze přihlásit do dětského účtu gesty myší nebo dotyky.

Na webu Windows naleznete podrobný návod, jak můžete funkci Zabezpečení rodiny nastavit.