Solitaire je dodnes jednou z nejhranějších počítačových her všech dob. A zaslouženě. Jednoduchá pravidla a hratelnost znamenají snadnou přístupnost pro každého. Můžete se zaměřit jen na prosté odstranění karet ze stolu, nebo se můžete snažit o zisk co nejvyššího skóre a překonání přátel.

Solitaire je součástí systému Windows už po více než 20 let. Microsoft Solitaire Collection přináší doposud nejlepší herní zážitek, a sice díky pěti různým karetním hrám v jedné.

Pokud máte Windows 8, aplikaci můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu:
http://apps.microsoft.com/windows/cs-CZ/app/microsoft-solitaire-collection/1a36fd17-5161-4651-ae2d-13384e427ea8

Jak nainstalovat další Windows 8 aplikaci

Na úvodní obrazovce klikněte na dlaždici Window Store. Chcete-li najít novou aplikaci, můžete procházet tematickými sekcemi obchodu (například Hry, Sociální sítě nebo třeba Nejoblíbenější zdarma). Zobrazení můžete oddálit kliknutím na
tlačítko minus v pravém dolním rohu (a vidět tak na jedné obrazovce více kategorií).
 

Znáte-li jméno konkrétní aplikace, zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Hledat. Zadejte název aplikace, v tomto případě „Microsoft Solitaire“ a klikněte na Instalovat.

 

 

(Pokud Windows Store spouštíte poprvé, přihlaste se pomocí svého účtu Microsoft nebo klikněte na Registrovat se k účtu Microsoft, kde vás jednoduchý průvodce provede bezplatným zřízením nového účtu.)

Jakmile je aplikace nainstalována, můžete ji spustit kliknutím na její dlaždici na úvodní obrazovce.