Vylepšené sdílení a nové HTML5 funkce na SkyDrive.com

Vylepšené sdílení a nové HTML5 funkce na SkyDrive.com

  • Comments 1
  • Likes

Na SkyDrive.com jsou k dispozici nové funkce. Díky vylepšenému pohledu můžete snadněji kontrolovat, kdo má přístup ke konkrétním souborům. Přidány byly také některé HTML5 funkce pro ovládání dotykem a můžete také přetahovat jednotlivé položky myší a snáze je tak uspořádat.

Přehled oprávnění pro sdílení

SkyDrive nabízí několik způsobů, jak můžete sdílet své soubory – e-mail, Facebook, Twitter, LinkedIn – nebo můžete snadno vytvořit odkaz a poslat jej komukoli chcete. S postupem času přibývá na SkyDrive sdílených souborů a lidé je často sdílí více způsoby. Pro zjednodušení nyní na jedné obrazovce můžete vidět přehled všech informací o sdílení a úlohách. Když nyní vyberete dokument a kliknete na Sdílet, zobrazí se vám všechny způsoby, jak můžete soubor sdílet spolu s informacemi, kdo k němu má přístup.

 

 Například v obrázku výše můžete vidět, že dokument s názvem Top Restaurants je sdílen s 2 lidmi pomocí odkazu, který dovoluje jen prohlížení (editace není v tomto případě povolena).

 A když vyberete jednoho uživatele (v tomto případě se jménem Chris Jones), můžete měnit, zda je přístup pro něj nastaven jen pro čtení nebo i pro úpravy. Případně také můžete úplně odebrat oprávnění k přístupu nebo zpřístupnit položky jiným lidem.

 

 Vylepšený výběr na dotykových zařízeních

 Pokud používáte SkyDrive.com na dotykovém zařízení, můžete nyní položku nebo více položek vybrat potáhnutím prstu zleva nebo zprava, podobně jako na počítači s Windows 8.

 Zopakováním gesta výběr položky zrušíte.

 

 

Vylepšená podpora přetáhnutí

 Kromě toho, že soubory můžete přetáhnout do SkyDrive myší, můžete nyní také položky přetahovat libovolně v rámci složek na SkyDrive. V obrázku níže vidíte přesun PDF souboru ze složky Scans do složky Dokumenty přetažením do drobečkové navigace.

 

 

Vylepšeny byly i další funkce, které nejsou sice vidět, ale díky nim je SkyDrive ještě rychlejší a spolehlivější.

 

Comments
  • pocuj, je mozne spravit tak ako pri dropbox zdielany priecinok, kde nieco nahram a druha osoba ktora ma nainstalovaneho klienta to bude okamzite vidiet?... doteraz som to skusal raz . vytvoril som zdielany priecinok pozval som druhu osobu, ta to prijala. ale ziadny folder jej na pc nespravilo. Dik za pomoc

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment