Česká aplikace Novinky.cz přináší nejčtenější zprávy na českém internetu do vašeho počítače s Windows 8. Pokud po spuštění aplikace kliknete kamkoli pravým tlačítkem myši, zobrazí se příkaz Hlavní zprávy. Pokud na něj kliknete, můžete snadno přepínat kategorie zpráv, jako třeba Domácí, Zahraniční, Ekonomika nebo třeba Internet a PC. Pomocí šipek pak můžete listovat jednotlivými zprávami.

Pokud máte Windows 8, aplikaci můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu:
http://apps.microsoft.com/windows/cs-CZ/app/novinky-cz/8b72e6ac-77de-40ac-b040-67ea03ef45a6

 

 

Jak nainstalovat další Windows 8 aplikaci

Na úvodní obrazovce klikněte na dlaždici Window Store. Chcete-li najít novou aplikaci, můžete procházet tematickými sekcemi obchodu (například Hry, Sociální sítě nebo třeba Nejoblíbenější zdarma). Zobrazení můžete oddálit kliknutím na
tlačítko minus v pravém dolním rohu (a vidět tak na jedné obrazovce více kategorií).
 

Znáte-li jméno konkrétní aplikace, zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Hledat. Zadejte název aplikace, v tomto případě „Novinky.cz“ a klikněte na Instalovat.

 

(Pokud Windows Store spouštíte poprvé, přihlaste se pomocí svého účtu Microsoft nebo klikněte na Registrovat se k účtu Microsoft, kde vás jednoduchý průvodce provede bezplatným zřízením nového účtu.)

Jakmile je aplikace nainstalována, můžete ji spustit kliknutím na její dlaždici na úvodní obrazovce.