Windows 8 aplikace týdne: Svátky

Windows 8 aplikace týdne: Svátky

  • Comments 2
  • Likes

Česká aplikace Svátky, která je dostupná ve Windows Store, umožňuje snadno vyhledávat české svátky podle data nebo jména. Aplikace má i aktivní dlaždici, které zobrazuje na úvodní obrazovce ve Windows 8, kdo má dnes a zítra svátek. Můžete také nastavit, aby aplikace tyto informace zobrazovala i na zamykací obrazovce.

Pokud máte Windows 8, aplikaci můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu:
http://apps.microsoft.com/windows/cs-CZ/app/svatky/69112cfc-12ac-4b6b-90b9-0192be7fc60d

 

Jak nastavit, aby se svátky zobrazovaly na zamykací obrazovce?

Umístěte kurzor myši do pravého horního roku a zobrazte ovládací tlačítka. Klikněte na Nastavení a pak na Změnit nastavení počítače. Na záložce Zamykací obrazovka v sekci "Zvolte aplikaci, které zobrazí podrobný stav." vyberte Svátky.

Jak nainstalovat další Windows 8 aplikace

Na úvodní obrazovce klikněte na dlaždici Window Store. Chcete-li najít novou aplikaci, můžete procházet tematickými sekcemi obchodu (například Hry, Sociální sítě nebo třeba Nejoblíbenější zdarma). Zobrazení můžete oddálit kliknutím na
tlačítko minus v pravém dolním rohu (a vidět tak na jedné obrazovce více kategorií).
 

Znáte-li jméno konkrétní aplikace, zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Hledat. Zadejte název aplikace, v tomto případě „Svátky“ a klikněte na Instalovat.

 

(Pokud Windows Store spouštíte poprvé, přihlaste se pomocí svého účtu Microsoft nebo klikněte na Registrovat se k účtu Microsoft, kde vás jednoduchý průvodce provede bezplatným zřízením nového účtu.)

Jakmile je aplikace nainstalována, můžete ji spustit kliknutím na její dlaždici na úvodní obrazovce.

Comments
  • 5 dní koukat na to, že svátek má Vanda? Něco tady nehraje... Aplikace má zřejmě problém s triviálním dotazem na aktuální datum.

    Zdá se, že to je celkem užitená věc, takže škoda, že se nedá použít. Ale jinak díky, Michale Suchane.

  • Asi to bude tím že nás nutí k placené verzi ne?

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment