Česká aplikace Deník.cz přináší zdarma aktuální zprávy z České republiky a ze světa. Lze listovat zprávami ze 71 regionálních Deníků.

Po spuštění aplikace se můžete pomocí posuvníku přesouvat mezi jednotlivými články. Kliknete-li myší do pravého dolního rohu na tlačítko mínus, zobrazí se jednotlivé kategorie zpráv. Kliknutím pak zobrazíte články z dané kategorie.

Kliknutím pravým tlačítkem myši kdekoli v aplikaci zobrazíte příkaz Vybrat Deník. Jednoduše se tak můžete přepnout na region, z kterého si chcete přečíst zprávy. Kliknutím na ovládací tlačítko Nastavení (pro zobrazení posuňte kurzor myši do pravého horního rohu) lze po kliknutí na Výchozí deník nastavit, z jakého deníku se mají zobrazovat zprávy při spuštění aplikace.

Pokud máte Windows 8, aplikaci můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu:
http://apps.microsoft.com/windows/cs-CZ/app/denik-cz/7d6f787c-acc0-4baa-8b53-443342da1506

 

Jak nainstalovat další Windows 8 aplikace

Na úvodní obrazovce klikněte na dlaždici Window Store. Chcete-li najít novou aplikaci, můžete procházet tematickými sekcemi obchodu (například Hry, Sociální sítě nebo třeba Nejoblíbenější zdarma). Zobrazení můžete oddálit kliknutím na
tlačítko minus v pravém dolním rohu (a vidět tak na jedné obrazovce více kategorií).
 

Znáte-li jméno konkrétní aplikace, zobrazte ovládací tlačítka (umístěním kurzoru do pravého horního rohu) a klikněte na Hledat. Zadejte název aplikace, v tomto případě „Denik.cz“ a klikněte na Instalovat.

 

(Pokud Windows Store spouštíte poprvé, přihlaste se pomocí svého účtu Microsoft nebo klikněte na Registrovat se k účtu Microsoft, kde vás jednoduchý průvodce provede bezplatným zřízením nového účtu.)

Jakmile je aplikace nainstalována, můžete ji spustit kliknutím na její dlaždici na úvodní obrazovce.