Microsoft Outlook 2010 využívá funkci Seznam odkazů, kterou mnozí znají jako JumpList. Tato funkce je dostupná v mnoha aplikacích a jednou z nich je také Outlook 2010. Mnoho lidí však o této funkci neví a nevyužívá ji, i když vytváření nové zprávy, úkolu, kontaktu nebo schůzky je věc, kterou dělají na svém počítači několikrát za den.

Využití této funkce je velmi jednoduché. Na připnutou ikonu Outlooku 2010 na hlavním panelu stačí kliknout pravým tlačítkem myši a následně se zobrazí tato nabídka:

Seznam odkazů aplikace Outlook 2010

Najetím myši a kliknutím na požadovanou položku pak provedete rovnou tuto úlohu.

Díky této funkci lze za den ušetřit několik sekund času. Vyzkoušejte si sami, kolik vám zabere času otevření nové zprávy pomocí této funkce a kolik času zabere starý způsob (mějte minimalizovaný Outlooku nebo otevřený jiný program). Matematika je jednoduchá. Za předpokladu, že tímto novým způsobem ušetříte 5 vteřin času a při průměrném počtu 12 úloh za den, se dostáváme na 1 minutu.

Násobeno počtem pracovních dnů v roce, který je zhruba 233 dní (5 týdnů dovolené), tak získáváme úsporu 233 minut nebo také téměř 4 hodiny. Tato jednoduchá funkce vám tak může snadno ušetřit půl den za rok, a to se počítá.