Vylepšený SkyDrive v HTML5

Vylepšený SkyDrive v HTML5

  • Comments 1
  • Likes

Windows Live  SkyDrive je 25GB úložiště dat na internetu. V červnu 2011 se dočkal zajímavé aktualizace. Pomocí moderních webových technologií přináší svým uživatelům lepší funkčnost v podobě zkrácení odezvy při otevírání složek a novou přehlednější grafickou podobu.

Windows Live SkyDrive lze využít jako pevný disk přístupný přes internet z libovolného počítače. Celkovou kapacitu můžete využít podle libosti na fotografie, videa, dokumenty nebo libovolné typy souborů. Maximální velikost jednoho souboru, který lze na SkyDrive uložit, je 100 MB. Soubory a složky můžete sdílet s vašimi přáteli buď zabezpečeně, nebo veřejně. Vedle toho lze zdarma vytvářet, editovat a prohlížet soubory Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Jedna z největších změn se týká uživatelů prohlížeče Internet Explorer 9 v systému Windows 7. Ti si mohou službu Windows Live SkyDrive připnout na hlavní panel a získat tím rychlejší přístup ke svým složkám jako jsou fotky nebo dokumenty.

Další viditelnou změnou je rychlost odezvy při prohlížení fotek, která byla významně zrychlena právě v prohlížeči Internet Explorer 9. Toho se podařilo docílit pomocí hardwarové akcelerace grafiky a tak lze nyní prohlížet video ve vysokém rozlišení bez trhání obrazu. Navíc nyní můžete zobrazovat dokumenty a fotografie přehledněji a pohodlněji díky novému grafickému rozhraní.

Vylepšený SkyDrive také respektuje velikost fotografií, které máte uložené na svém SkyDrivu a nemusíte se tedy bát, že byste v malém náhledu nenašli tu správnou velikost fotografie, kterou potřebujete. Fotografie se dynamicky zobrazují a přizpůsobují velikosti okna prohlížeče.

SkyDrive očekává v příštích týdnech další změny, které by měli zatřást budoucností webových úložišť.

Pro více informací o SkyDrivu a založení účtu klikněte zde a video, kde můžete vidět některé novinky, naleznete zde.

Comments
  • 100 Mb? To je mi novinka, dříve to bylo jen 40 MB.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment