LCD monitory, které zažívají nebývalou popularitu, jsou schopny za přijatelnou cenu poskytnout neuvěřitelně kvalitní obraz. Výzkum společnosti Microsoft však ukázal, že většina lidí nevyužívá naplno výhod této technologie. Dokonce mnoho LCD monitorů není používáno v jejich nativním rozlišení a dochází tak ke zbytečnému zhoršení kvality zobrazení.

Systém Windows 7 přináší vylepšenou podporu monitorů – obzvláště LCD displejů – a umožňuje tato zařízení co nejlépe využívat. Můžete upravit velikost textu, optimalizovat jeho čitelnost a kalibrovat barvy. U přenosných počítačů můžete snadněji pracovat s externími displeji.

 

  • Kalibrace barev monitoru. Překvapilo vás, že se barvy na různých zařízeních, monitorech či při tisku zobrazují různě? Možnosti zobrazení rozsahu barev se často u různých zařízení dramaticky liší. Kalibrace barev monitoru v systému Windows 7 pomáhá upravit nastavení monitoru tak, aby byly zobrazované barvy co nejblíže standardnímu sRGB barevnému prostoru. Průvodce vás provede řadou jednoduchých úprav pomocí referenčních obrázků.
  • Podpora vysokého DPI. Podle výzkumů jen polovina lidí používá LCD displeje v nativním rozlišení. Ostatní sníží rozlišení monitoru, protože nemohou přečíst malý text. Toto snížení často způsobí neostrý obraz a znemožní prohlížené digitálních fotografií nebo sledování videa ve vysokém rozlišení v plné kvalitě. Máte-li správný hardware a ovladače, systém Windows 7 automaticky zvolí optimální rozlišení pro váš monitor. Pokud chcete, rozlišení můžete snadno změnit nebo zachovat optimální a text pro lepší čitelnost zvětšit na 125 % nebo 150 % jeho normální velikost. Toto nastavení lze upravit v Ovládacích panelech, kde můžete zvolit hodnoty 100 % (96 DPI), 125 % (120 DPI) nebo 150 % (144 DPI).

Snadná změna velikosti textu na vaší obrazovce
Snadná změna velikosti textu na vaší obrazovce

  • Technologie ClearType®. ClearType je technologie, která zlepšuje čitelnost textu na LCD monitorech. Pomocí průvodce můžete snadno zkontrolovat, zda je nastaveno nativní rozlišení, a zobrazení textu optimalizovat.
  • Vylepšení podpora externích monitorů. Máte-li přenosný počítač, budete se asi občas chtít připojit k externímu displeji – například kvůli sledování filmu nebo prezentování. Systém Windows 7 zjednodušuje připojení k externím displejům, protože všechna související nastavení se nachází na jednom místě v sekci Zobrazení v Ovládacích panelech. Pomocí klávesové zkratky Win + P také můžete snadno přepínat mezi obrazovkou počítače a externím displejem.

 

Přepnutí z displeje notebooku na monitor pomocí klávesové zkratky Win + P

Přepnutí z displeje notebooku na monitor pomocí klávesové zkratky Win + P