Jaké výhody má funkce Domácí skupina

Jaké výhody má funkce Domácí skupina

  • Comments 2
  • Likes

Sdílení v Domácí skupiněDomácí skupina je nová funkce systému Windows 7, která umožňuje snadno vytvořit domácí síť. Počítače se  systémem Windows 7 se navzájem automaticky rozpoznají. Pokud je již domácí skupina ve vaší síti vytvořena, můžete se do ní připojit zadáním hesla. Jestliže domácí skupina ještě neexistuje, můžete ji jednoduše vytvořit. Jakmile je domácí skupina nastavena, je sdílení souborů mezi domácími počítači (a dalšími zařízeními) snadné, jako by se všechna vaše data nacházela na jednom disku. Například si můžete z notebooku odkudkoli ve vašem domě prohlížet fotografie, které se nacházejí v počítači v obývacím pokoji. Podobným způsobem můžete sdílet tiskárnu připojenou k počítači v domácí skupině.

Jakmile se k domácí skupině připojíte, uvidíte ve složce Domácí skupina v aplikaci Průzkumník Windows další počítače, které jsou k dispozici, a můžete pracovat s knihovnami sdílenými na jiných počítačích stejně, jako by se nacházely na vašem disku. Domácí skupina také umožňuje přesně určit, co chcete sdílet. Můžete ponechat data na vašem počítači nesdílená nebo je můžete sdílet s lidmi, které vyberete. Lze také nastavit sdílení konkrétních složek.

Domácí skupina také podporuje počítače připojené k doméně. Pokud je váš počítač v doméně připojen k domácí skupině, získá automaticky přístup k tiskárnám a sdílenému obsahu. Ve výchozím nastavení je sdílení souborů s ostatními v domácí skupině pro počítače v doméně zakázáno. IT odborníci mohou kontrolovat chování v domácí skupině pomocí zásad skupin a zabránit tak zaměstnancům, aby omylem dali lidem v domácí skupině přístup k firemním datům, které se nacházejí na služebním počítači.

Více informací o domácí skupině (včetně průvodce nastavením)

Comments
  • Mám problém:

    pod TV mám HTPC s Win 7 Ultimate 32 a vytvořenou domácí skupinu. HTPC je propojeno přes kabel na wifi router. druhý počítač je notebook s Win 7 Home Premium. Na internet je NB připojen přes wifi a vše chodí, ALE ne v domácí skupině. Když se chci do ní přihlásit, tak mi jí NB zobrazí, ale zadáním hesla mi to napíše nesprávné heslo. Zkusil jsem X-krát změnit na HTPC heslo a přesto mi to nechodí. Co dělám špatně?

  • mám stejný problém, asi je to ale vlastnost windows :o(

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment