Jak na funkci Rodičovská kontrola

Jak na funkci Rodičovská kontrola

 • Comments 1
 • Likes

I když se zrovna nedíváte přes ramena svých dětí, můžete nastavit omezení jejich využívání počítačů a pomoci je také lépe zabezpečit, když jsou online.

V systému Windows 7 pomáhá funkce Rodičovská kontrola stanovit, kolik času mohou děti u počítače trávit, a které programy a hry mohou používat . Díky funkci Rodičovská kontrola v aplikaci Windows Media Center můžete také dětem znemožnit přístup ke sporným televizním pořadům a filmům.

Jak na to?
Klikněte na tlačítko Start a do vyhledávání zadejte “Rodičovská kontrola”. Po kliknutí na příslušnou položku se zobrazí aplikace, která po vybrání příslušného uživatelského účtu nabízí tři oblasti nastavení:

 • Nastavení určitých časových limitů pro používání počítače dětmi
  Pomocí této možnosti můžete nastavit časové limity, a řídit tak dobu, kdy se mohou děti přihlásit k počítači. Časové limity zabrání dětem v přihlášení během zadaných hodin. Pro každý den v týdnu můžete nastavit různé hodiny přihlášení. Jsou-li děti přihlášeny, když končí jejich vyhrazený čas, budou automaticky odhlášeny.

 • Zabránění dětem v hraní nežádoucích her
  Můžete řídit přístup ke hrám, zvolit úroveň hodnocení podle věku, zvolit typy obsahu, které chcete blokovat, a rozhodnout, zda povolíte nebo zablokujete určité hry.

 • Zabránění dětem ve spouštění konkrétních programů
  Pokud nechcete, aby děti spouštěly určité programy, můžete jim v tom zabránit.

  Nastavení doby používání počítače

Comments
 • Jak to udělám ve windows 8.1 (máte Metro v avataru) ?

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment