Co je Windows Anytime Upgrade (WAU)?

Co je Windows Anytime Upgrade (WAU)?

 • Comments 2
 • Likes

Ověření počítačeWindows Anytime Upgrade (WAU) je upgrade licence určená k přechodu z nižší edice systému Windows 7 na edici vyšší. Nejčastějším důvodem, proč uživatelé chtějí získat vyšší edici systému Windows 7, je chybějící funkcionalita v počítači, který zakoupili. Jedná se například o možnost připojení do domény nebo chybějící rozhraní Windows Aero, Windows Media Center apod. Porovnání funkcí jednotlivých edicí systému Windows 7 vám pomůže se lépe zorientovat, zda-li má pro vás WAU význam.

Jaké jsou dostupné verze Windows Anytime Upgrade?

1. Windows 7 Starter přechod na Windows 7 Home Premium

2. Windows 7 Home Premium přechod na Windows 7 Professional

3. Windows 7 Home Premium přechod na Windows 7 Ultimate

Výhody při využití WAU.

1. Odpadá nutnost přeinstalace celého systému – zadává se pouze nový produktový klíč

2. Přechod na vyšší edici trvá cca 10 min

3. Všechny složky a soubory jsou zachovány

4. Windows Anytime Upgrade je mnohem levnější, než klasický krabicový upgrade.

Jak celý upgrade pomocí Windows Anytime Upgrade probíhá?

Zakoupíte WAU v obchodě s výpočetní technikou nebo v některém on-line obchodě. Součástí balení je produktový klíč, nikoliv instalační média. Tento produktový klíč odemkne funkcionalitu vyšší edice systému Windows 7. Není tak nutné přeinstalovávat počítač a veškeré aplikace a data zůstanou zachována tak, jak jsou. Celý proces trvá zhruba 10 minut.

Pozor, není možné použít WAU k přechodu z 32bitové verze na 64bitovou a obráceně. Uživatel, který by chtěl změnit bitovou verzi systému Windows 7 musí mít k dispozici instalační média obou bitových verzí. Ta jsou dostupná pouze v krabicové licenci systému Windows 7, ať již upgrade licenci nebo plné licenci. V případě OEM licence není přechod možný a uživatel musí používat bitovou verzi systému, kterou zakoupil.

Další informace o upgradu pomocí WAU a nejčastější otázky.

Comments
 • Máme zakoupené licence MS Windows 7 Pro upgrade formou multilicence. Bohužel klíč, který vlastníme WAU neakceptuje a chce po nás jiný kód. Poradí mi někdo jak v tomto případě postupovat?

  Děkuji

 • Dobrý den pane Nesvatbo,

  obraťte se prosím na naši zákaznickou linku: support.microsoft.com/contactus

  Zakoupil jste upgrade v rámci multilicenčního programu, na stránkách VLSC budete mít k dispozici ke stažení příslušné verze Windows a také předchozí verze. Bohužel, Windows Anytime Upgrade nefunguje pro multilicenční programy a budete muset použít média, která jsou spojena s Vaším multilicenčním programem.

  S pozdravem,

  Lukáš Křovák

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment