Microsoft Touch Pack for Windows 7 je nyní volně ke stažení

Microsoft Touch Pack for Windows 7 je nyní volně ke stažení

  • Comments 1
  • Likes

Microsoft uvolnil volně ke stažení Touch Pack pro Windows 7, který byl dříve dostupný jen pro OEM partnery. Nyní máte možnost, pokud váš počítač je vybaven dotykovou obrazovkou podporující nejméně dva dotyky, si na vlastní kůži vyzkoušet aplikace, které byly původně vytvořeny pro Microsoft Surface.

Touch Pack využívá nového systémového API, které výrazně zjednodušuje vývoj aplikací ovládaných doslova konečky vašich prstů.

Tento balík je tvořen sadou následujících aplikací:

Microsoft Surface Lagoon

Microsoft Surface Lagoon

Jedná se o uklidňující spořič obrazovky, který vám dává možnost smočit své prsty v chladné jezerní vodě plné rybiček, které ale nemají moc rády cizí společnost. Musím zde pochválit věrohodné grafické a fyzikální zpracování, které tento spořič posunují spíše na hranici simulátoru vodní hladiny.

Microsoft Blackboard
Tato hra je určena vášnivým konstruktérům, kteří se nebojí vytvořit sebekrkolomnější zařízení, jen aby dosáhli předepsaného cíle, což je občas pěkně náročné.

Microsoft Surface Globe
Jedná se o klienta pro Bing Maps, který je optimalizovaný na ovládání pomocí multi-touch gest, které vám umožňují jednoduše přibližovat, oddalovat a otáčet mapu.

Microsoft Surface Collage
Těm z vás, kteří již měli příležitost se seznámit s Microsoft Surface, bude tato aplikace velice povědomá. Surface Collage je aplikace na velice intuitivní procházení a aranžování fotek, která vám umožňuje jednoduše fotografie z vaší knihovny umístit na obrazovku a pomocí různých gest uspořádat k vaší spokojenosti. Ve výsledku si můžete koláž umístit třeba jako pozadí vaší pracovní plochy.

Microsoft Surface Collage

Microsoft Garden Pond
Další hra je situována do klidného japonského prostředí. Nabízí několik herních režimů i pro dva hráče a hlavním úkolem je pomocí víření vody přemísťovat malé lodičky po vodní hladině. Není to však tak jednoduché, jak se může zdát, neboť musíte kličkovat mezi hořícími svíčkami a občas vám lodičku popošoupne, kam nechcete, zlomyslná vážka.

Microsoft Rebound
Rebound se stal mou nejoblíbenější hrou z toho balíku, neboť nabízí dostatečnou dávku akce a porazit počítač na vyšší obtížnost je docela výzva. Cílem je pomocí 2 koulí, mezi kterými probíhá elektrický výboj, odrážet menší kuličku a dostat ji až do soupeřovy branky. Občas se na hracím poli objeví i speciální bonusy, které hru dovedou příjemně zpestřit. Pozor, tato hra je návyková.

Microsoft Touch Pack nabízí sadu aplikací určených spíše k odpočinku a pobavení, než k praktickému využití, ale berte jej jako ukázku, nechte se inspirovat a ukažte, jaké dotekové aplikace zvládnete naprogramovat vy.

David Gešvindr, MSP

Comments
  • free

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment