Tato miniaplikace je určena pro uživatele služby Windows Live Kalendář, kteří si přejí mít přehled o svých plánovaných aktivitách na ploše svého počítače s Windows 7 nebo Windows Vista. Díky ní můžete mít na své ploše neustále přehled o svém kalendáři, úkolech a aktivitách.

Miniaplikace je plně skinovatelná – obsahuje Aero skin, podle které se mění základní barva dle momentálního nastavení. Miniaplikaci si můžete stáhnout na webových stránkách projektu.

Jak získat link k vašemu kalendáři, který chcete sdílet s ostatními?

Je to velice jednoduché. Nejprve přejdete na váš Windows Live Kalendář (http://calendar.live.com), kde si vlevo na stránce vyberete pomocí kliknutí kalendář, který si přejete sdílet s ostatními. Poté kliknete na „Upravit sdílení“.

Windows Live Kalendář

Jakmile kliknete na „Upravit sdílení“, rozbalí se vám možnosti na výběr.

Nastavení sdílení kalendáře

1. Po zaškrtnutí „Sdílet tento kalendář“ pak vyberete „Odeslat přátelům odkaz, který umožní kalendář pouze zobrazit“.

2. Dále kliknete na ICS link „Import do jiné aplikace kalendáře“ a získáte tak (viz obrázek níže) vaše URL, které pošlete mailem lidem, se kterými umožníte vidět váš kalendář, např. v Office Outlook.

Import do jiné aplikace kalendáře

Velkou výhodou je, že přátelům a kamarádům umožníte vidět váš Windows Live Kalendář ve svých aplikacích pro správu pošty, jako je například Outlook, Outlook Express, Windows Live Mail a další.

Takto si můžete zobrazit miniaplikaci kalendáře na vaši plochu počítače a mít ho hned k dispozici:

Miniaplikace kalendáře