V případě, že máte Tablet PC nebo dotykovou obrazovku, systém si automaticky zapne možnost označování jednotlivých složek a souborů pro práci s nimi. Stačí daný soubor nebo složku ve Windows Průzkumníku označit v levém horním rohu a pak provést požadovanou akci, například kopírování, přehrání, otevření apod. Ale v případě, že nemáte Tablet PC, externí tablet nebo dotykový displej, je nutné tuto funkci ručně zapnout. Je to jednoduché a může se to hodit opravdu každému, kdo pracuje s fotkami, hudbou nebo velkým počtem dokumentů. Určitě se vám stalo, že jste vybrali pomocí tlačítka Ctrl a myši několik souborů, pak jste se uklepli a celé označování správných souborů začalo znovu. Řešením je zapnout si tuto funkci a začít ji okamžitě využívat.

Jak na to?

Stačí stisknout/klepnout na tlačítko Start, napsat text „Možnosti složky“(„Folder Options“ – pište bez uvozovek) a otevřít toto nastavení. V záložce Zobrazení (View) zaškrtněte položku Vybírat položky pomocí zaškrtávacích políček (Use check boxes to select items).

Možnosti složky

Následně potvrďte tlačítkem Použít nebo OK. Při zapnutí této funkce navíc můžete označit všechny soubory označením Název položky.

Označování souborů před zapnutím této funkce lze dělat pouze držením tlačítka Ctrl a označováním jednotlivých souborů nebo složek kliknutími myši:

Označování souborů

Označování souborů po zapnutí této funkce lze dělat označením souboru nebo složky v levém horním rohu kliknutím myši, elektronickým perem nebo prstem u dotykových displejů:

Označování pomocí zaškrtávacích políček