Miniaplikace (gadgety) systému Windows 7

Miniaplikace (gadgety) systému Windows 7

  • Comments 3
  • Likes

Patříte-li mezi uživatele systému Windows Vista, není asi třeba vysvětlovat, co miniaplikace (anglicky gadgety) jsou. Pro uživatele Windows XP krátké vysvětlení. Jedná se vlastně o malý prográmek, který je k dispozici kdykoliv na ploše vašeho počítače.

V systému Windows 7 zmizel postranní panel a miniaplikace si dáte libovolně na plochu. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na plochu a vybrat položku Miniaplikace (Gadgets). Následně se objeví okno se seznamem miniaplikací. Stačí pouze miniaplikaci vzít a přetáhnout ji na požadované místo na ploše. Rychle se na ně můžete podívat stiskem tlačítek Win + D, najetím do pravého dolního rohu obrazovky na náhled plochy nebo stiskem tlačítka Win + G. Tato poslední kombinace Miniaplikace hodinyzobrazí miniaplikace nad právě otevřeným oknem.

V systému Windows 7 je několik miniaplikací již zahrnuto, další si můžete stáhnout z Internetu. Mezi nejpoužívanější miniaplikace patří hodiny a kalendář, ale každý si samozřejmě může nainstalovat další podle své potřeby. O čem mnoho uživatelů neví je možnost mít jednu miniaplikaci spuštěnou vícekrát a využít tak její funkce. V případě hodin tak můžete mít přehled o reálném čase v konkrétní zemi. Nemusíte pak mít starost s tím, že někomu za oceánem zavoláte uprostřed noci.

K dispozici je v současné době několik zajímavých miniaplikací. O některých z nich se budeme postupně zmiňovat na tomto blogu.

Comments
  • Čekal jsem, že zde najdu pár miniaplikací, které by mi tento článek doporučil. Nejlepší by byl seznam 20 nebo 30 nejlepších miniaplikací pro windows 7 a vista. Místo toho jsem ale našel tento nudný článek o ničem. V ničem mi nepomohl.

  • Toto je článek, který představuje miniaplikace uživateli, který je nezná. Míra podrobnosti informací je vždy diskutabilní, protože uživatelé Windows mají různé technické znalosti. Souhlasím s Vámi, že je zapotřebí ukazovat konkrétní miniaplikace. To je zároveň uvedeno na konci článku, že budou některé z nich postupně popsány, jako například tato: blogs.technet.com/.../miniaplikace-systemu-windows-7-pro-windows-live-kalendar.aspx

  • nevite nekdo jak opravit miniaplikace kdyz drive fungovaly mam vistu sp2

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment