Nástroj Windows 7 USB/DVD Download Tool umožňuje jednoduše pomocí průvodce zkopírovat ISO soubor se systémem Windows 7 na USB klíčenku či DVD a vytvořit z nich bootovací média, ze kterých můžete provést přímou instalaci systému Windows 7.

Po spuštění nástroje se v prvním kroku vybere cesta k souboru ISO, po kliknutí na tlačítko Next se v druhém kroku nastavuje, zda se bude soubor kopírovat na DVD nebo USB klíčenku.

Krok 1: vybrání souboru ISO 

V dalším kroku se vybere vhodná DVD mechanika či USB jednotka a zbývá už jen zahájit kopírování souborů.

Krok 4: kopírování souborů na USB klíčenku


Jakmile máte připravenu bootovací USB klíčenku či DVD se systémem Windows 7, můžete systém Windows 7 nainstalovat do počítače bez předchozího operačního systému. Abyste mohli instalaci spustit přímo z vaší USB klíčenky nebo DVD, bude potřeba v systému BIOS změnit pořadí bootování disků. Postup naleznete v dokumentaci vašeho počítače.

V případě, že v počítači je již nainstalován starší systém Windows, stačí k počítači připojit připravenou USB klíčenku nebo vložit do mechaniky DVD a instalaci zahájit spuštěním souboru Setup.exe v kořenovém adresáři média.

Nástroj si můžete stáhnout zdarma z webu CodePlex, kde najdete ke stažení i zdrojový kód aplikace. Postup, jak si připravit instalační USB klíčenku s využitím instalačního DVD naleznete v samostatném článku.