Microsoft Virtuální Akademie

MVA neboli Microsoft Virtuální Akademie je výukový portál, který si klade za cíl pomocí technických kurzů dávat IT profesionálům a vývojářům informace o aktuálních technologiích a produktech Microsoftu. Portál je k uživatelům k dispozici zcela zdarma a kromě klasických kurzů zde naleznete i pravidelně pořádané online semináře, jejichž hlavní výhodou oproti klasickým kurzům je možnost kladení otázek přímo během přenosu.

Klasické kurzy typicky obsahují videozáznam jednotlivých lekcí ve formě přednášky a demo ukázek, použité materiály a odkazy na webové stránky s dalšími informacemi o daném tématu. Za každou splněnou položku získáváte body, stejně tak jako za splnění závěrečného testu a dokončení kompletního kurzu. U každého dokončeného kurzu pak máte k dispozici certifikát, potvrzující splnění kurzu.

Nabídka kurzů je velmi pestrá, vybírat můžete podle témat, které vás zajímají, případně podle konkrétních produktů, či podle toho, do jaké hloubky se chcete v dané problematice dostat. Naprostá většina kurzů se kromě úvodní části věnuje čistě technické stránce daného produktu či technologie, k dispozici jsou ovšem i licenční kurzy, které vám pomohou zorientovat se v licenční nabídce. Ostatně nejlepší přehled o tom, co MVA nabízí, vám dá malý výběr z nabídky kurzů, které v nabídce naleznete.

Návod pro registraci do MVA portálu naleznete zde.