Přepínání jazykových rozhraní ve Windows 8

Přepínání jazykových rozhraní ve Windows 8

  • Comments 2
  • Likes

Win8_Red185_M_rgbJednou z poměrně významných (tedy alespoň z mého pohledu) změn ve Windows 8, o kterých se příliš neví, je přístup k přepínání jazykových rozhraní. U předchozích verzí klientských Windows byly možnosti přepínání jazyků poměrně omezené. Například u Windows 7, pokud jste chtěli přepínat mezi jazykovými rozhraními, jste museli mít buďto edici Windows 7 Ultimate nebo Windows 7 Enterprise (nepočítám jednorázovou možnost volby jazyka při prvním spuštění počítače, kterou nabízí nadnárodní výrobci počítačů; to je jednorázová volba, kterou následně nemohu změnit).

U Windows 8 je koncept zcela jiný: ať už si zakoupíte jakoukoliv edici, můžete si přímo z ovládacích panelů stáhnout libovolný počet jazykových balíčků, mezi nimiž pak můžete bez omezení přepínat. Pokud si tedy koupíte nový počítač a zjistíte, že máte předinstalovánu anglickou verzi Windows 8, netřeba zoufat. Stačí stáhnout a nainstalovat český (slovenský, čínský, dle libosti) jazykový balíček a bez dalších starostí a investic máte operační systém v češtině.

Pro podrobný návod, jak si jazykový balíček stáhnout a nainstalovat, navštivte web technické podpory Microsoft.

- Kanty

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment
  • Je tato moznost i u Windows RT?

  • Možnost přepínání jazyků je i ve Windows RT, ovšem momentálně je k dispozici cca osm jazyků, mezi kterými čeština prozatím chybí. V plánu určitě je a měla by být k dispozici v nejbližší době.

    - Kanty