SkyDrive z příkazové řádky? Proč ne!

SkyDrive z příkazové řádky? Proč ne!

  • Comments 3
  • Likes

Jak asi všichni víte SkyDrive je cloudové úložiště pro vaše soubory, ke kterému můžete přistupovat různými cestami. Typicky se využívá přístup přes webové rozhraní, ovšem například produkty rodiny Microsoft Office umí ke SkyDrive přistupovat přímo, stejně jako nástroje třetích stran, integrující procházení SkyDrive ve vlastním prostředí, či testovací edice Windows 8 Consumer Preview, která umí ke SkyDrive přistupovat nativně.

Nyní máte k dispozici další možnost, a sice ovládání SkyDrive pomocí příkazové řádky. Pokud jste tedy zarytými cmdisty či powershellisty, skočte na adresu http://skycmd.com a vyzkoušejte sami.

SkyDrive command line window

Po vyzkoušení se asi budete pobaveně uculovat, celá příkazová řádka totiž běží v prostředí internetového prohlížeče a nelze tedy mluvit o nějaké integraci s command promptem v lokálním počítači. Máte pravdu, celé SkyCmd totiž slouží zejména jako ukázka toho, jak lze využít SkyDrive API rozhraní a naprogramovat, co je potřeba.

Ale i když jde jen o ukázkové prostředí, je plně funkční a za vyzkoušení, i kdyby jen pro zábavu, určitě stojíVeselý obličej

- Kanty

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment
  • I když je to taková blbost tak je to zajímavé

  • A kdyz budete hodne sikovni treba si tak dodelate vsechno to co mel Mesh a Skydrive chybi...