VMWare vs. Microsoft: srovnání licenčních nákladů

VMWare vs. Microsoft: srovnání licenčních nákladů

  • Comments 5
  • Likes

Microsoft minulý měsíc publikoval velmi zajímavý dokument s navenek nic neříkajícím názvem Microsoft Private Cloud. První polovina dokumentu popisuje, jak privátní cloud vypadá a z jakých komponent je postaven (tedy něco, co už dávno znáte z našich stránek věnovaných právě privátnímu cloudu), nicméně druhá polovina se věnuje cenovým nákladům na licence potřebné pro vybudování privátního cloudu a hlavně: ceny buduje na základě VMWare a Microsoft veřejných ceníků a následně je srovnává.

Výsledky srovnání jsou více než zajímavé a vychází z nich jedno základní pravidlo: zatímco Microsoft licencuje fyzické stroje (virtualizační hostitele) a cena řešení je při růstu počtu virtuálních počítačů neměnná, VMWare licencuje virtuální stroje. Čím více tedy VMWare řešení využíváte, tím více platíte. Nechci zde opisovat celou příručku, proto jen jeden graf za všechny:

image

Jedna šestnáctina ceny za řešení, které má stejné parametry, to už stojí za zamyšlení, co říkáte?

Dokument je v angličtině, pokud vám angličtina dělá velké problémy, můžete se mrknout na starší verzi srovnání v českém jazyce. Upozorňuji, že v této starší verze ještě nejsou aktuální údaje, a úspora je tak “pouze” devítinásobnáVeselý obličej

- Kanty

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment
  • Dnes jsem byl v MS na zajímavém semináři o licencích, cena za nové SCVMM2012, někde okolo 3600$/per Hyper-V host myslím že s tou uváděnou tabulkou značně pohne, asi tak jako mě žlučí...

  • Proč by smazán můj komentář o tom jak drahé budou licence SCVMM 2012, že by se to nehodilo do krámu?

  • Petr: omlouvám se, systém detekoval Vaše příspěvky jako spam a díky TechDays jsem promeškal pravidelnou kontrolu a de-spamování. Příspěvky uveřejňuji oba. Jinak to výše uvedené srovnání je proáděno už se SC2012 licencemi, v předchozím licenčním modelu to vycházelo hůř, byl jsme "jen" sedmkrát levnější. Ona totiž cena licence neni za VMM, ale za kompletní portfolio SC produktů.

    - Kanty