Windows 7: PSR (Problems steps recorder)

Windows 7: PSR (Problems steps recorder)

  • Comments 3
  • Likes

Zažili jste někdy situaci, kdy vám volá zákazník či kamarád s prosbou o pomoc, ale nedokáže vám vůbec popsat, kde je problém? Potřebujete rychle vytvořit obrázkový manuál bez ztráty času nad hledáním patřičného programu? Určitě ano ba se dokonce s těmito situacemi setkáváte dnes a denně. Dobrou zprávou pro vás všechny je novinka ve Windows 7. Název novinky je “Problem Steps Recorder”. Uživatelské rozhraní bylo navrženo tak, aby od uživatele vyžadovalo jen opravdu základní znalosti a bude použitelné opravdu pro každého. A jak to celé funguje a vypadá?

Uživatele navedete do nabídky Start a do vyhledavače napíše psr. HA! Novinka je na světě. Zde je určitě důležité poznamenat, že tento prográmek není (zatím?) součástí nabídky Start, ale vyhledavač si ho přes indexaci najde v jeho uložišti “C:\Windows\System32\psr.exe”.

clip_image002

Program spustíte kliknutím na nalezený .exe soubor a naleznete ho v celé své kráse.

clip_image004

Jak vidíte na obrázku Problem Steps Recorder připomíná Snipping Tool představený ve Windows Vista. Je to právě z důvodu zachování snadného uživatelského rozhraní. Po stisku tlačítka “Start Record” uživatel začne reprodukovat svůj problém a program zachytává stisknutí myši a automaticky na pozadí vytváří obrázek (print screen) toho co uživatel v danou chvíli vidí, včetně zvýrazněné ohraničené oblasti kam nebo na co klikl a jakým tlačítkem myši klikl. Uživatel má možnost kdykoliv přidat komentář přes tlačítko “Add Comment”, nahrávání pozastavit/obnovit a nakonec zastavit. Problem Steps Recorder okamžitě vygeneruje .zip soubor, který obsahuje soubor s názvem “Problem_Datum_vytvoření_čas.mht”. Tento soubor poté lze snadno otevřít v internetovém prohlížeči. A výsledek vypadá následovně:

clip_image006

clip_image008

clip_image010

clip_image012

clip_image014

Nakonec záznamu pak vidíte textový výpis všech akcí, které byly prezentovány v grafické podobě

clip_image016

No není to skvělé? Je to skvělé! Teď už si jen zkuste představit, v jakých všech možných scénářích Vám tento mini-prográmek pomůže.

- Jan Pilař (WUG Písek)
 

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment
  • Vypadá to výborně... Jen by to mohlo bít dostupné i pro Vistu, či XP.

    Na druhou stranu... Nastane problém, jak případně neznalému uživateli vysvětlit, že má tuto aplikaci spustit, problém "nahrát", a pak vám jej nějak rozumně odeslat.

    Nepochybně je to užitečná věc. Jen by to často vyžadovalo i upgrade zákazníků ;-)

  • Neměl by být pro admina problém vytvořit nějaký šikovný *.Ink na plochu, překážkou jest pokud to bude nějaký externí uživatel. Ano, upgrade zákazníků by se nepochybně často hodil. Ostatně první problémy s počítačem přicházejí v době, kdy ho dostane do ruky uživatel.

  • N3o21> Je to jednoduché, pomocí PSR nahrajete návod, jak zapnout PSR :-)))))