Nemůžete instalovat Windows Vista SP1?

Nemůžete instalovat Windows Vista SP1?

  • Comments 6
  • Likes

Během dnešního dne se objeví na Windows Update Service Pack 1 pro Windows Vista. Pokud se ho ale rozhodnete nainstalovat, může vás zaskočit chybová hláška říkající, že SP nelze na váš systém instalovat. Proč?

Nejpravděpodobnější důvod je to, že nemáte jednu z podporovaných jazykových mutací Windows Vista. Více o tom tento článek - http://support.microsoft.com/?kbid=947876. Pokud máte českou, slovenskou či jakoukoli jinou verzi Windows Vista, musíte bohužel počkat na tu správnou jazykovou variaci (přijde zanedlouho), popř. odinstaloval nepodporovaný jazykový balíček, pokud ho máte instalován.

- KFL
 

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment
  • Hmmm, takže sliby o jazykové nezávislosti SP byly jenom chyby. O tom totiž za těchto podmínek nemůžeme mluvit.

  • V případě SP se jedná o významnou změnu v kódu produktu, který je doprovázen i některými novými dialogovými okny. Z tohoto důvodu není a nebude SP jazykově nezávislý. Jedním z důvodů je také přidání nových funkcí a začlenění nových IT standardů, které jsou součástí SP. Ostatní updaty dostupné prostřednictvím Windows Update jsou jazykově nezávislé.

  • Stejně tak pro Windows Vista SP1 budou vydány nové MUI - jazykové balíčky, které budou podporovat SP1. Důvod je z úplně stejný jako v případě instalování dané jazykové verze SP1. Verze SP1 vydaná nyní je tzv. Wave0, a podporuje instalaci na vybraných jazykových mutacích Windows Vista. V dohledné době bude vydána tzv. Wave1, která bude podporovat všechny ostatní jazyky (včetně Češtiny). Pokud budete instalovat SP1 z Windows Update, stahovat se bude pouze daný konkrétní jazyk cca do 100MB, pro IT pro (administrátory,...) bude možné stáhnout samostatný SP1 (Wave0 cca 500MB, Wave1 cca 600MB). Důležitá věc je i že nebude možné SP1 integrovat do již vytvořených vlastních instalací Windows Vista (upravený WIM soubor) a to z důvodu aktualizace "Servicing stacku".

  • hmm, a co ta verze tuším RC2, která se dá stáhnout a neliší se od finálního SP1? Hulán ji má dávno nainstalovanou...

    http://myego.cz/item/vista-service-pack-1-rtm-ke-stazeni-dnes-nebo-za-2-mesice

  • Pokud mohu, rád bych se zeptal, kdo či kdy definitivně potvrdí, zda ona RC2 byla vlastně RTM verze SP1 (na 99,9% to tak vypadá), nebo je na tuto informaci stále embargo? Popř. kdy už toto embargo platit nebude?

  • Ikdyby byla bitově RC2 stejná s RTM - jako že není :) změna je v malém procentu a především pak, že ne RTM verze vám ze systému udělají evaluation. Všchny verze před RTM slouží k tomu, aby se odstranily chyby a pokud se v RC2 chyby nevyskytují, je proveden signoff a verze je vyčištěna (vypnuty debugy,...) a je z toho RTM :)