Microsoft Malware Protection Center

Microsoft Malware Protection Center

  • Comments 5
  • Likes

Malware Protection Center
Až budete mít dlouhou chvíli, tak můžete navštívit portál nazvaný Microsoft Malware Protection Center. Jak je již z názvu patrné, tyto webové stránky obsahují informace a data, které mají společného jmenovatele. A to je ochrana proti škodlivému kódu. Kromě toho, že jsou zde k dispozici poslední aktualizace programů Windows Defender a Microsoft Forefront Client Security, objevíte také zajímavé statistiky o právě řádících virech, spyware dalším škodlivém kódu.

Pro zajímavost. První místo v žebříčku TOP 10 spyware drží nyní program WhenU.SaveNow. Jak se projevuje, jak jej objevíte na svém PC, technickou analýzu, obranu a postup odstranění, to vše najdete zde:

http://www.microsoft.com/security/portal/Entry.aspx?name=Adware:Win32/WhenU.SaveNow

Součástí portálu je také encyklopedie známých škodlivých programů a řada odkazů na užitečné nástroje, případně programy pro ochranu.

I přes to, že má Microsoft již řadu laboratoří a mnoho odborníků, kteří se snaží bojovat s tvůrci škodlivého kódu nepřetržitě (24x7), nové definice opakovaně vycházejí v intervalu hodin, i přes to ocení vaši pomoc. Můžete se do tohoto neustálého závodu mezi dodavatelem software a tvůrci škodlivých programů zapojit. Pokud objevíte ve svém PC podezřelý program nebo dojde k zachycení neznámého viru či spyware, tak můžete tento program poslat do laboratoří Microsoftu k hlubší analýze. Formulář i postup jak zaslat přílohu do Microsoftu, najdete opět na portále.

http://www.microsoft.com/security/portal/submit.aspx
Top Deskto Threats

- Láďa Šolc

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment
  • 5Hj8XN r u crazzy? I told u! I can't read!

  • iNmIlH r u crazzy? I told u! I can't read!

  • vkj3Iq r u crazzy? I told u! I can't read!

  • 8m2hiX r u crazzy? I told u! I can't read!

  • 639aoz r u crazzy? I told u! I can't read!