Společnost Microsoft pod záštitou Zlínského kraje pořádá již čtvrtý ročník oblíbené Letní školy moderních učitelů. Jde o letní týden plný přednášek, workshopů, sdílení zkušeností a tipů pro moderní výuku, kterého se účastní bezmála 60 aktivních učitelů a ředitelů škol z celého Česka a Slovenska.

V malebném prostředí Bílých Karpat mají inovativní učitelé šanci načerpat inspiraci pro moderní výuku a propojit se se stejně naladěnými pedagogy. Čeká je představení nejnovějších poznatků v oblasti pedagogiky, tipy na poutavé zapojení moderních technologií do výuky,  předávání pedagogických zkušeností, zajímavé osobnosti ale i týmové hry a čas k odpočinku a načerpání energie pro nový školní rok.

„Rozvoji učitelů a inovacím ve výuce se v rámci naší iniciativy Partneři ve vzdělávání věnujeme v průběhu celého školního roku. Letní škola je pro nás takovým vyvrcholením všech aktivit a zároveň poděkováním učitelům, kteří využívají našich technologií k přípravě ještě zajímavější interaktivní výuky,“ říká Jana Knesplová, manažerka programu Partneři ve vzdělávání, Microsoft.

 „Letní školy moderních učitelů se účastním od samého začátku již počtvrté, protože mě týden ve společnosti takto pozitivně naladěných kantorů vždy nabije a inspiruje na celý školní rok,“ říká Tomáš Šimko, učitel ICT ze Střední školy Kostka ve Vsetíně.

 „Jsem přesvědčen, že takováto setkání s výměnou nápadů a zkušeností mezi pedagogy jsou velmi důležitá a přínosná. Nesmírně si vážím rovněž toho, že jsou učitelé ochotni věnovat prázdninový čas pro svůj osobní rozvoj a někteří do toho neváhají vložit i své finanční prostředky“, uvedl Petr Navrátil, radní Zlínského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu.