Mladé nadějné filmařské hvězdy se sešly ve čtvrtek 12.6.2014 v sídle společnosti Microsoft na finále soutěže Vyprávěj svůj příběh digitálně.

Do finále se probojovalo 18 nejlepší digitálních příběhů z celé České republiky, z nichž většina byla zpracována v aplikaci Windows Movie Maker. V kategoriích základní školy (1. a 2.stupeň) a střední školy hodnotila finalisty porota složená z renomovaných odborníků jako např. Bořivoj Brdička nebo Ondřej Neumajer.

Letos se konal druhý ročník této soutěže, jejíž hlavní organizátorkou je Ing. Dana Slánská. I tento rok byla soutěž uspořádána v partnerství se společností Microsoft. Letos poprvé byla však soutěž organizována jako celostátní. Zatímco loňský pilotní ročník byl uspořádán pouze na školách Liberecka, letos byla zastoupena většina krajů České republiky.

Digitální příběhy přihlášené do soutěže musely splňovat pravidla metody tzv. Digital story-telling. Jedná se o metodu, která se v zahraničí běžně používá pro moderní výuku a rozvoj kreativity u žáků. U nás je metoda zatím málo známá, a proto je i málo využívaná v didaktice. Tato soutěž si proto klade za cíl metodu zpopularizovat natolik, aby se stala běžnou součástí výuky.

Více se o metodě můžete dočíst zde:

A kdo tedy získal “Oskara” soutěže Vyprávěj svůj příběh digitálně?