Dnes je to právě 10 let od založení programu Microsoft Partneři ve vzdělávání. Pojďme se společně podívat na některá zajímavá fakta a informace, které se za těch posledních (a prvních) deset let udály.

  1. Od svého vzniku program Partneři ve vzdělávání zasáhl svými informacemi více než 12 milionů učitelů ve 134 zemích světa. Také zapojení škol je úctyhodné – více jak 20 000 škol z celého světa je do tohoto programu zapojeno a přináší tak do učeben nové technologie, nápady a vize.
  2. Díky výše uvedenému pokrytí program Partneři ve vzdělávání zasáhl více jak 207 milionů studentů, což je pětina všech studentů.
  3. Společnost Microsoft i nadále investuje do tohoto programu a nedávno v Praze byla oznámena další podpora ve výši 250 milionů amerických dolarů na období následujících 5 let. Mezi cíle programu Partneři ve vzdělávání patří do roku 2018 zvýšení pokrytí počtu učitelů na 20 milionů (z celkových 75).
  4. Každoroční setkání Partners in Learning Global Forum hostí více jak 700 inovativních učitelů z celého světa. Poslední z nich se konalo v Praze.
  5. Partners in Learning Network je digitální tváří celosvětové komunity učitelů zapojených do tohoto programu. Počet zapojených učitelů se každým měsícem zvyšuje a najdete zde také čím dál více lokálního obsahu.
  6. Na portálu Partners in Learning Network najdete výukové nástroje ke stažení, inspirující návody a ukázky inovativních způsobů, šablony hodin a mnoho dalšího a to vše zcela zdarma.
  7. Program Partneři ve vzdělávání je zaměřen na rozvoj znalostí a dovedností učitelů skrze profesionální vzdělávací aktivity. Ať už se jedná o portál Partners in Learning Network, spolupráci s ostatními učiteli nebo účast na virtuálních seminářích, všem učitelům je poskytnuta taková pomoc a podpora, aby byli v získávání nových znalostí a dovedností úspěšní.  
  8. Státy po celém světě ví, že potřebují připravit své studenty na 21. století. Jako součást podpory transformace vzdělávání Microsoft zahájil výzkum Innovative Teaching and Learning pro získání informací a pochopení toho, jak a kde již k efektivnímu vzdělávání dochází. Také bylo vytvořeno vzdělávací kurikulum Teaching with Technology, které učitelům nabízí potřebné ICT znalosti a zdroje.
  9. Učitelům zapojeným do programu Partneři ve vzdělávání jsou nabízeny různé výhodné nabídky a promoakce na softwarové a hardwarové produkty, např. Bing for Schools.
  10. Před deseti lety Microsoft a School District of Philadelphia společně otevřeli školu budoucnosti. Tato střední škola sloužila jako model pro vzdělávání ve 21. století. A protože bylo jasné, že bude poměrně složité získané informace reprodukovat ve školách po celém světě, Microsoft vytvořil program Partneři ve vzdělávání.