V pondělí 26.8.2013 zavítal na půdu českého Microsoftu student Smíchovské střední průmyslové školy, Jiří Houžvička, aby mu srdečně poblahopřála generální ředitelka Microsoft, s.r.o. Biljana Weber.

A rozhodně je k čemu! Jiří Houžvička se stal vítězem světového finále šampionátu Microsoft Office Specialist, kde prokázal nejlepší zdatnost v práci s aplikací PowerPoint 2010 a v této kategorii zvítězil. Porazil tak více než 160 tisíc dalších soutěžících. Úctyhodný výsledek byl o to překvapivější, neboť 12.ročníku finále šampionátu MOS se prý zúčastnila výprava z České republiky vůbec poprvé. A hned si vysloužila zlatou medaili.

„Mít v Česku mistra světa v Microsoft Office je skvělý úspěch a pro další pokračovatele z řad studentů je to jistě velká inspirace a výzva. Budeme se těšit na další želízka v ohni,“ dodává Martin Hruška, manažer divize Microsoft Office, Microsoft. Dalšími českými soutěžícími byli  Pavel Vondrák za kategorii Word 2010 a Aramis Tochjan za kategorii Excel 2010.

Studenti dostali jako jedno z poděkování od Biljany Weber roční předplatné na Office 365, kde je aktuální verze Office 2013, a tak mají přesně rok na přípravy, aby mohli příští rok zabodovat třeba v kategoriích verze 2013. Motivace je jistě velká – finále MOS se příští rok bude konat v americkém Anaheimu, kde se nachází známý Disneyland.

Certifikace MOS dává svému nositeli potvrzení o úrovni jeho dovedností v práci s aplikacemi Office 2013. Certifikace proto získává na popularitě u zaměstnavatelů, kteří díky ní mohou vyprofilovat vhodné kandidáty a rychleji je přijmout na volné pozice.

Test MOS je možno absolvovat na některém z oficiálních testovacích středisek Certiport anebo si škola může o statut takového testovacího centra zažádat a výhodně tak získat možnost certifikace pro své studenty. Bonusem navíc pro studenty může být právě fakt, že při splnění požadavků společnosti Certiport může být student zařazen také do státního kola šampionátu MOS a posléze, tak jako Jiří, má šanci probojovat se i do celosvětového finále. 


Jiří Houžvička s generální ředitelkou Microsoft, s.r.o., Biljanou Weber, a paní učitelkou Mgr. Ivonou Spurnou, která ho na soutěž pomáhala připravit

 


Biljana Weber gratuluje Jiřímu Houžvičkovi a předává dárek jako poděkování za výbornou reprezentaciJiří Houžvička přebírá na světovém finále MOS ve Washingtonu šek na 5 000 dolarů (na fotografii s dalšími zúčastněnými Čechy - Pavlem Vondrákem a Aramisem Tochjanem)