Třicet středoškolských studentů, kteří byli vybráni do elitního programu Studentské trenérské centrum (STC), přijelo v pondělí 10. 6. 2013 do pražské pobočky společnosti Microsoft, aby se dozvěděli nejžhavější novinky z oblasti moderních technologií a programování, ale i jaké další aktivity jsou pro ně chystány na příští rok. Studenty osobně pozdravil Jan Muehlfeit, Chairman Europe, vizionářskou přednášku z oblasti IT trendů a vývoje Microsoft Research si pro ně připravil Jiří Karpeta, ředitel divize Vývoj, a se zajímavostmi z oblasti programování je seznámil Štěpán Bechynský, Technical Evangelist.

Po absolvování programu STC tito studenti míří na nejvyšší příčku v komunitě studentů společnosti Microsoft, chtějí se stát Microsoft Student Partnery.

Momentálně jsou uprostřed intenzivních příprav na zkoušku MOS (Microsoft Office Specialist) na její nejvyšší dosažitelné úrovni - Master. Společnost Microsoft ve spolupráci s lektorem Lukášem Groligem pro studenty připravila sérii online i prezenčních školení, které je mají k tomuto cíli dovést. V průběhu uplynulých 6 měsíců se studenti setkávali s lektorem při online školeních v průměru jednou za týden.  Důležitou komponentou osobního rozvoje studentů je i plánovaný intenzivní workshop prezentačních dovedností. Na příští rok jsou v plánu i kurzy programování či serverových technologií.

„Naše investice do těchto mladých lidí je pro společnost Microsoft klíčová. Je důležité, aby v komunitě Microsoft Student Partners byl dostatek talentovaných mladých lidí, zapálených pro technologie Microsoft, na které se mohou ostatní vrstevníci vždy obrátit pro pomoc a radu,“ říká Jana Knesplová, manažerka programu Partners in Learning, a dodává: „Studenti vybraní do programu STC nám již svůj potenciál ukázali – podařilo se nám vybrat opravdu výjimečné mladé lidi, kteří se nebojí dělat něco nad rámec svých povinností a dělají to s nadšením, které je nakažlivé.“ 

Studenti STC jsou již aktivní na svých školách a ve svém okolí, kde pomáhají školit své vrstevníky v oblasti ICT a využití technologií Microsoftu při výuce a přípravě na ni, asistují učitelům ICT a pořádají osvětové aktivity. V následujícím roce studenty v rámci STC čekají kromě další série školení také kreativní projekty a publikační činnost. Účastníci letošního ročníku STC budou mít mimo jiné důležitou funkci v rámci STC „buddy systému“, kdy budou zaškolovat nové členy STC, kteří projdou výběrovým řízením v listopadu roku 2013.

 

Studenty pozdravil Jan Muehlfeit, Chairman Europe, Microsoft Corporation

Účastníci letošního ročníku Studentského Trenérského Centra

 

Účastníci letošního ročníku Studentského Trenérského Centra

 

Účastníci letošního ročníku Studentského Trenérského Centra

 Studenti prezentovali vlastní aktivity v rámci STC