Společnost Microsoft představila několik zajímavých novinek, týkajících se e-mailové služby Outlook.com a účtu Microsoft (univerzální přihlašovací identity napříč službami Microsoftu, dříve zvané Live ID), které přispívají k lepšímu zabezpečení i použitelnosti:

Outlook s českou doménou

Uživatelé v České republice si od dnešního rána mohou vytvořit nový účet (či pouze alias k existujícímu účtu) s českou doménou Outlook.cz a získat tak snadno zapamatovatelný a jednoduchý e-mail. Nový účet je možné vytvořit na adrese Outlook.com.

Možnost přihlášení pomocí aliasu

Mnozí uživatelé služby Outlook.com si v minulosti k účtu přidali i několik emailových aliasů (jako např. prodamauto@hotmail.cz nebo pepa@outlook.com), ale nemohli je využívat k přihlášení. Jediným způsobem, jak to umožnit, bylo trvale přejmenovat svůj účet, což vedlo k potřebě přenastavit mobilní zařízení nebo nastavení poštovních klientů. Aktualizovaná verze služby nyní nabízí možnost přihlásit se i pomocí těchto aliasů. Rovněž bylo přepracováno uživatelské rozhraní tak, aby poskytlo lepší informace o tom, kdy je lepší přidat alias a kdy účet přejmenovat. Správa aliasů probíhá na této webové adrese.

Volitelné dvoukrokové ověření pomůže zvýšit zabezpečení

Uživatelé si nyní také mohou zvolit možnost ověření a přihlášení k účtu Microsoft ve dvou krocích. Pokud tuto možnost zvolí, požádáme je o dva údaje k přihlášení – heslo a bezpečností kód zaslaný na mobilní telefon nebo na alternativní e-mail uvedený při registraci. Přidání této bezpečnostní funkce je reakcí mnohých uživatelů na zvýšené požadavky na ochranu uživatelských dat napříč všemi službami, do kterých lze pomocí účtu Microsoft přistupovat od operačních systémů Windows a Windows Phone, přes e-mailovou službu Outlook.com, úložiště SkyDrive, komunikátor Skype, až po portál cloudové služby Office a mnoha dalších. Nastavení této volitelné možnosti se provádí na této webové adrese.

O službě Outlook.com

Službu Outlook.com nyní aktivně (několikrát za měsíc a více) využívá přes 60 milionů lidí po celém světě. Oceňují svěží a intuitivní design, propojení s Facebookem a Twitterem, bezplatné webové aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote a zdarma 7 GB cloudového úložiště SkyDrive. Outlook.com navíc chrání soukromí – uživatelé mají plnou kontrolu nad svými daty a jejich osobní konverzace se nepoužívají pro cílení reklamy.