Windows 8.1 i Windows Server 2012 R2 do pobrania

Windows 8.1 i Windows Server 2012 R2 do pobrania

  • Comments 3
  • Likes

Gdyby ktoś ten news przegapił, to dzisiaj Microsoft postanowił zrobić pasjonatom miłą niespodziankę i znienacka udostępnił finalną (RTM) wersję nowego system. Ogólnie rzecz biorąc, krok podyktowany jest troską o programistów i specjalistów IT. Skoro nowy system pojawia się na rynku, to lepiej, żeby fachowcy znali go choć trochę już teraz a nie uczyli się "na żywca" u klientów.

Na opis pierwszych wrażeń przyjdzie jeszcze czas, ale już po dostępnej od czerwca wersji Preview widać było, że Windows w wersji 6.3 (bo taki numer naprawdę ma Windows 8.1 / 2012R2) wnosi trochę świeżości i nieco umila życie osobom, które miały problem z przestawieniem się kafelkowy interfejs.

Oficjalna wersja ma numer kompilacji 9600.

image

 

Jeżeli ktoś z Was może sobie pozwolić na nieprzespaną noc – zapraszam na MSDN ;)

 

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

PS Oficjalna premiera od dawna zapowiadana jest na 18 października i wydaje się, że ten termin pozostaje aktualny.

PPS Tak, wiem że nieoficjalne wersje wyciekły już parę dni temu, ale bądźmy powazni... Instalacja systemu operacyjnego z niezaufanego źródła nie pozwala dobrze myśleć o specjaliście, który ją przeprowadza.

Comments
  • Dzięki za info, to będzie noc pełna wrażeń - przetestuję upgrade Enterprise :).

  • Autor zdążył już zaktualizować swój prywatny notebook? :-)

  • To może dziwnie zabrzmi, ale autor nie posiada prywatnego notebooka. ;> W połączeniu z poważnym traktowaniem firmowych standardów, sprawia to, że Windows 8.1 w paru miejscach już działa, ale na laptopie akurat nie...

    A tak poważniej, to najbardziej czekam na 8.1 w wersji RT. I tabletowy system zaktualizuję pewnie w kilka minut po tym gdy dowiem się, że aktualizacja jest dostępna.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment