Stwierdzenie, że udostępnienie wersji Beta (formalnie Consumer Preview) systemu znanego jako Windows 8 jest dzisiaj (29.02) najgorętszym tematem w branży IT nie jest chyba przesadą. Doświadczenia z poprzednich tego typu okazji pokazują, że obrazy instalacyjne pobierane są przez miliony osób na całym świecie, co dla dostawców usług internetowych jest pewnie niemałym wyzwaniem. Pasjonaci pobierają, instalują, klikają i... prędzej czy później staną przed jakimś problemem. Może regulacja głośności działa inaczej niż powinna, może jakaś aplikacja nie zachowuje się poprawnie, może pliki zbyt wolno kopiują się przez sieć...? Nowy system to nowe problemy i mimo, że to wersja beta – większość osób jednak chciałaby swój problem jakoś rozwiązać.
Dla takich osób, Microsoft udostępnił specjalne fora:

Polecam zajrzenie. Może pomoże to wybrnąć z kłopotów, może pozwoli spojrzeć jak system zachowuje się w innych środowiskach, a może po prostu da szansę na pokazanie swoich kompetencji i pomoc innym. Tak czy inaczej – warto!

Poza forami, dostępny jest również portal Microsoft Springboard, gdzie o Windows 8 można znaleźć wiedzę bardziej ogólną, przeznaczoną głównie dla tych, którym działa. Również polecam zajrzenie. Jeżeli ktoś nie pobrał jeszcze obrazu instalacyjnego, to portal Springboard tym bardziej warty jest polecenia - właśnie stamtąd można nowy system "ściągnąć".

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]