Wiem sam jak wygląda ostatnio częstotliwość pisania na blogu i jak zawsze mam szczery zamiar w końcu napisać wiele fantastycznych artykułów tyle, że jakoś nie wychodzi. Taki już urok bloga, że gdy ktoś zajmuje się nim w wolnej chwili i dla przyjemności, to może zdarzyć się, że w codziennym biegu znajdą się ważniejsze sprawy. Obiecuję, że ciekawe tematy czekają i co najmniej jeden z nich przed końcem stycznia w detalach opiszę. Tymczasem, żeby wypełnić czymś czas oczekiwania, polecam przygotowanie się na dwudniowe szkolenie online dotyczące tak zwanej chmury prywatnej. Choć ostatnio słowo "chmura" doczepiane jest do niemal każdej gałęzi IT, warto wiedzieć, że w tym przypadku chodzi tak naprawdę zarządzanie wirtualizacją realizowane na bardzo wysokim poziomie dojrzałości oraz ogólności. Do szkolenia zachęcić powinien również fakt, że kilka dni temu ukazała się wersja RC (Release Candidate) całego pakietu System Center, w skład którego wchodzi również SCVMM2012. Miałem przyjemność pracować z tym produktem (w wersji Beta), zostałem zaproszony jako ekspert SCVMM na konferencję TechEd North America i mogę powiedzieć jedno: SCVMM2012 to ogromny krok naprzód w porównaniu z wersją 2008. Sprawny administrator SCVMM stając przed nową wersją dość długo błądzi w gąszczu nowych funkcji. Jeżeli ktoś ma testową chmurę prywatną – może oczywiście spróbować samodzielnie nauczyć się nowego środowiska zarządzającego. Jeżeli jednak nie – zapraszam na szkolenie.

Szkolenie odbędzie się 21 i 22 lutego, trwając łącznie 16 godzin. Z punktu widzenia polskiego pasjonata IT, cenne jest to, że czas w Redmond jest dziewięć godzin późniejszy niż w Polsce. Oznacza to, że szkolenia prowadzone 9-17 będą dla nas dostępne po południu i wieczorem. Mając doświadczenie jako prelegent na sesjach online wiem, że dla słuchaczy to najwygodniejsza pora, choć wstawanie do pracy następnego dnia może być trudne... Szkolenie oczywiście prowadzone będzie po angielsku, więc pozwolę sobie nie tłumaczyć agendy ani opisu:

Day 1: Deployment & Configuration (Feb. 21)
Part 1: Understanding the Microsoft Private Cloud
Part 2: Deploying the Infrastructure Components
Part 3: Deploying the Private Cloud Infrastructure
Part 4: Deploying the Service Layer
Part 5: Deploying the Applications & VMs

Day 2: Management & Operations (Feb. 22)
Part 6: Managing the Infrastructure Components
Part 7: Managing the Private Cloud Infrastructure
Part 8: Managing the Service Layer
Part 9: Managing the Applications & VMs

Event Overview
Adopting this exciting new computing paradigm provides a whole new landscape of technology and career direction for IT professionals. Microsoft Learning and the Microsoft System Center 2012 team have partnered to bring you an exciting opportunity to learn what you need to know to deploy, manage and maintain Microsoft’s private cloud solution. Leveraging the popular Jump Start virtual classroom approach, the industry’s most gifted cloud experts will show attendees why this new private cloud solution, based on System Center 2012 and Windows Server, has garnered so much attention. Presenters include Symon Perriman, Sean Christensen, Adam Hall, Kenon Owens, Prabu Rambadran & Chris Van Wesep and there will be a live Q&A during the event.

Sign up today at: http://mctreadiness.com/MicrosoftCareerConferenceRegistration.aspx?pid=298

Na koniec dodam tylko, że kilku prelegentów mam przyjemność znać osobiście i jeżeli tylko pozostali prezentują podobny poziom – szkolenie będzie naprawdę ciekawe i wartościowe. Polecam.

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]