Scentralizowane zarządzanie Microsoft Office

Scentralizowane zarządzanie Microsoft Office

  • Comments 5
  • Likes

Jesteś administratorem? Ile czasu zajmuje przygotowanie i ustawienie Microsoft Office na każdym komputerze w sieci? Dozwolone typy załączników w Outlooku, ustawienia słownika w Wordzie, ustawienia archiwizacji poczty, kryptografia w poczcie i w IRM, ustawienia wiadomości-śmieci, współpraca z SharePoint, ustawienia języka... Nawet mając mądrych użytkowników, którzy sami sobie wszystko poustawiają albo umieją skorzystać z porady przez telefon – i tak wszystkie takie zadania sumują się i dają w efekcie całkiem długi czas.

Rozwiązanie jest proste: wystarczy użyć Group Policy. Tyle, że samo w sobie Group Policy dla Microsoft Office wcale takie proste nie jest. Albo inaczej: jest proste, ale bardzo rozbudowane. Nie może być inaczej, skoro dostępna jest niemal każda opcja, którą da się w pakiecie Office ustawić. Dlatego dobra dokumentacja to podstawa. I właśnie taka dokumentacja od dzisiaj dostępna jest do pobrania. Wprawdzie przebrnięcie przez ponad 300 stron to nie jest drobiazg, ale za to satysfakcja i oszczędność czasu wynikające z faktu, że od tej pory Office "konfiguruje się sam" jest tego warta.

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

PS W komentarzu Marcin zasugerował dodanie jednego niezwykle istotnego linku. Jakoś założyłem, że same szablony wszyscy już mają. Ale gdyby nie, to oczywiście szablony są dostępne do pobrania wraz z arkuszem zwięźle przedstawiającym, które ustawienie do czego służy.

Comments
  • Napewno się przyda. Office to mój konik.

  • Mozna by jeszcze dodać do tego link do szablonów administracyjnych Office 2010 :)

    www.microsoft.com/.../details.aspx

  • Zdecydowanie warto dodać ten link. Zaraz dopiszę :)

  • Dzieki Grzes. Az sie boje do tej skarbnicy funkcji zagladac.

  • Zawsze możesz zarządzać ręcznie, biegając od usera do usera... ;))

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment