Zapytaj eksperta

Zapytaj eksperta

  • Comments 2
  • Likes

Jak co roku, najważniejszym microsoftowo-konferencyjnym wydarzeniem jesieni w Europie jest TechEd. Tym razem znowu w Berlinie, więc może bez takiej pogody, do jakiej w poprzednich latach przyzwyczaiła Barcelona, za to trochę bliżej. W samej konferencji widać sporo zmian, nowych trendów i podążania za potrzebami uczestników. I nie chodzi mi tu bynajmniej o kwestie techniczne. Po prostu zmienia się sama idea konferencji. Typowe sesje, gdzie jeden prelegent przez kilkadziesiąt minut gada do widowni stają się trochę przeżytkiem. Oczywiście nadal są potrzebne, ale sam fakt, że natychmiast są bezpłatnie dostępne na www.msteched.com jasno pokazuje, że to nie dla nich ludzie na TechEd przyjeżdżają z całego świata.

TechEd to tak naprawdę szansa zanurzenia się w świecie ludzi tworzących rozwiązania i znających je od środka. Choćby tylko na tydzień. Oczywiście sesji warto posłuchać. Wśród prelegentów są najlepsi specjaliści na świecie, włączając w to polskie nazwiska takie jak choćby Paula Januszkiewicz, Maciek Pilecki czy Tomek Onyszko. Ale takie sesje są akurat czasem, gdy nie da się danej osoby złapać i zapytać o to, co naprawdę jest ciekawe. Stąd panele dyskusyjne, specjalne interaktywne sesje w malutkich salach, warsztaty, laboratoria a nawet egzaminy. Okazja pogadania "przy kotlecie" z Markiem Russinovichem czy Davidem Crossem zdarza się naprawdę rzadko a wartość takiej rozmowy jest często większa niż wartość wielu książek.

Wśród osób możliwych do złapania i przepytania są również eksperci nie prowadzący żadnej sesji. Po raz kolejny (czwarty już!) spotkał mnie zaszczyt zostania zaproszonym w tej roli na konferencję. Gdyby ktoś chciał – zapraszam do stanowiska Springboard. Będę tam każdego dnia konferencji, a razem ze mną Chris Spanougakis, Slavko Kukrika, Mark Parris i oczywiście Stephen Rose.

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

Comments
  • Grzegorzy, tylko pogratulować i mam nadzieję, że do zobaczenia.

  • Ja będę stał "po sąsiedzku". W budce Windowsowej - wdrożeniowej bądź IE.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment