Kilka ważnych dat

Kilka ważnych dat

  • Comments 1
  • Likes

W roku 2010 na pewno wydarzy się wiele ważnych rzeczy, ale poza nimi warto zapisać sobie w kalendarzu trzy daty związane z tak zwanymi "klienckimi" systemami:

  • Pierwszy marca 2010 – od tego dnia, Windows 7 RC zacznie się automatycznie restartować co dwie godziny, w ten subtelny sposób zwracając uwagę użytkownika na fakt, że wypadałoby zainstalować wersję finalną. Warto pamiętać, że oficjalnie nie istnieje ścieżka migracji z wersji RC do wersji finalnej, ale szczególnie uparty użytkownik może tego dokonać zmieniając zawartość jednego z plików ini, podobnie jak miało to miejsce podczas upgrade z wersji beta do RC.
  • Trzynasty kwietnia 2010 – koniec wsparcia dla Windows Vista bez Service Pack. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma SP1 lub SP2, to lepiej późno niż wcale. SP2 można pobrać ze stron Microsoft.
  • Trzynasty lipca 2010 – koniec wsparcia dla Windows XP SP2 – podobnie jak w poprzednim przypadku, warto pomyśleć o poprawkach. Oczywiście SP3 również można pobrać ze stron Microsoft.

Zdaję sobie sprawę, że w większych środowiskach konieczność aktualizacji może być sporym problemem. Ale z drugiej strony – może już pora na aktualizację? SP2 do Windows XP wydaje się taki świeży, a ma już prawie 6 lat...

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

Comments
  • Do tego lipiec 2010 - koniec wsparcia dla Windows 2000.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment