CodeCamp 2009

CodeCamp 2009

 • Comments 2
 • Likes

Po pierwsze – temat nie jest ściśle związany ze światem tak zwanych ITPro. Po drugie – jest już po imprezie. Ale i tak koniecznie należy parę słów napisać.

W ostatnią sobotę (17.10) w Krakowie odbyła się konferencja CodeCamp. Konferencja została zorganizowania przez Krakowską Grupę Deweloperów .NET, Koło Studentów Informatyki UJ i Grupę .NET na Politechnice Krakowskiej. Osobą, która personalnie odpowiedzialna była za sukces imprezy był Szymon Kobalczyk – jeden z polskich MVP.

Tematy były ciekawe, choć podejrzewam, że większości rzeczy nie zrozumiałem – jestem prostym ITPro, a konferencja przeznaczona była dla deweloperów. Warto wspomnieć natomiast o prelegentach. Szymonowi udało się zgromadzić w jednym miejscu i czasie naprawdę największe światowe gwiazdy. Na jeden dzień do Krakowa przyjechali

 • Richard Campbell
 • Carl Franklin
 • Stephen Forte
 • Remi Caron
 • Chris Sells
 • Oliver Sturm

Wydaje mi się, że nie przesadzę, pisząc, że to mniej więcej tak, jakby na spotkaniu ITPro pojawili się Mark Minasi, Andy Malone, John Craddock czy David Solomon. Dodam, że na spotkaniu społecznościowym, bezpłatnym i zorganizowanym wyłącznie dzięki zapałowi kilku osób.

Miałem przyjemność dostać zaproszenie od organizatorów, spotkałem wiele dawno niewidzianych osób i posłuchałem kilku ciekawych sesji.

Poza ogólnym wrażeniem z konferencji, sprowadzającym się do głównie do "WOW!", zdecydowanie chciałbym przekazać wam zachętę do czujności. Analogiczne imprezy powinny się powtarzać i warto trzymać rękę na pulsie, żeby "załapać się" jako uczestnik w kolejnej edycji. Równie wartościowy zestaw prelegentów i sesji, spotkać można chyba tylko na konferencji TechEd, gdzie ich posłuchanie kosztuje wiele tysięcy euro.

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

Comments
 • nie ma się czym chwalić, skoro ukradli prelegentów z Techfestu

 • Całe szczęście, że znam tych prelegentów osobiście od wielu lat... dlatego publikuję powyższy komentarz, trochę jako przestrogę przed głupotą piszących w Internecie.

  Prelegenci na TechFest kupowali za własne pieniądze bilety wierząc w zapewnienia organizatorów, że konferencja się odbędzie. I do dzisiaj pytają, czy mogą jakoś następnym razem pomóc.

  Nikt nikogo nie "ukradł". Po prostu trzeba rozsądnie mierzyć własne siły i organizować świetne jednodniowe konferencje na uczelniach (CodeCamp, C2C itp.) zamiast nieudane kolosy w najdroższych hotelach (TechFest). I tu jest ta różnica, dzięki której CodeCamp udał się świetnie, a organizatorów TechFestu ściga policja.

  Prelegenci przylecieliby na TechFest, bo wielu z nich miało już kupione bilety. Wystarczyło zorganizować konferencję a nie tylko ją obiecywać.

  Samo porównanie CodeCamp do TechFestu jest tak niestosowne i oburzające, że z góry zapowiadam, że w tym temacie nie zatwierdzę już ani jednego komentarza.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment