Tuner

Tuner

 • Comments 8
 • Likes

Dawno, dawno temu, w czasach Windows XP, dostałem w prezencie tuner TV. Ot taki wtykany w port USB, niewiele większy od pendrive. Nawet działał, choć moje zapędy do oglądania telewizji są zdecydowanie poniżej średniej krajowej. Wprawdzie nie mam telewizora, więc tuner był okienkiem na świat, ale stosunkowo rzadko z niego korzystałem.

Później nadeszła pora Windows Vista. Zainstalowałem system w wersji x64 i zaczęły się kłopoty. Sterowniki tylko w wersji beta, instalacja kłopotliwa, system wybrzydza jak może... A to nie działa wcale, a to działa świetnie, ale bez dźwięku, a to nie rozpoznaje urządzenia... Pogodziłem się z tym jakoś, bo brak telewizji zdecydowanie nie jest zjawiskiem mogącym wpędzić mnie w depresję a sam tuner wylądował na półce z procesorami 400MHz, kartami ze złączem BNC, dyskami 1GB i innymi równie użytecznymi dziś urządzeniami.

Rozmyślając sobie ostatnio o różnych niekomputerowych rzeczach wpadłem na pomysł: a może by tak wetknąć ten tuner do laptopa z Windows 7 x64?

Tuner został wykryty, sterowniki ściągnęły się z Windows Update, Media Center zadał kilka prostych pytań i na moim ekranie pojawił się obraz. Całość przebiegła w sposób tak prosty, że nie ma nawet szczegółów ani smaczków do opisania. Po prostu działa! Windows 7 rulez!

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

Comments
 • Ha, no to nie pozostaje mi nic innego jak w przyszłym tygodniu smignąć na giełdę i znaleźć takie ustrojstwo. BO u mnie z telewizją jest batrdzo podobnie, więc po co mam stac duże pudło w pokoju, lepiej postawić tam kaktusika...

 • Ja niestety nie mam tak dobrze jak ty. Microsoft zapomniał w Viście i 7 o tak popularnej karcie muzycznej jak soundblaster live. Próżno szukać sterowników w sieci do tych systemów.

 • Kilka dni temu spalił mi się dysk na którym miałem system... Co zaowocowało instalacją Windows 7 RTM. Mogę powiedzieć jedno. Jestem jeszcze bardziej zaskoczony tym systemem niż wersjami uruchamianymi na maszynach wirtualnych (Beta i RC). Jedyny sterownik jaki musiałem zainstalować z "ręki" to driver do drukarki :) Cały pozostały sprzęt system sam wykrył i zainstalował (łącznie z tunerem TV, z którym miałem problemy na Vista Ultimate x64). Teraz ze 100% pewnością mogę polecić ten system dosłownie każdemu :)

 • sam nie jedną rzecz chciałem zainstalować na viście i niestety problem za problemem, do tego system wcale mi się nie podobał, ma spore wymagania sprzętowe, a windowsa 7 niestety nie instalowałem jeszcze ale chyba pobiorę.

 • vista to jeden wielki niewypal

 • Vista ma całą masę wad. Tak samo jak każdy system, który znam. Ale osobiście jeżę się w środku jak spotykam takie opinie. Może jakieś konkrety...? Z chęcią im przytaknę albo popolemizuję, jeżeli w danym przypadku mam inne zdanie.

 • Nie można polecać systemu tylko dlatego, że zawiera w sobie aktualną bazę sterowników - choć przyznam, że to ważny i wygodny DETAL. Sam nie używam jeszcze W7 ale sądząc po opiniach z sieci - nie jest to udany system...

 • No cóż. Zamiast ściągnąć trial i sprawdzić, choćby na wirtualnej maszyni - wolisz "opinie z sieci".

  A tak zupełnie z innej beczki, chętnie się policytuję z Tobą na opinie. Na każdy link do opinii negatywnej dam 5 linków do pozytywnych i zobaczymy komu wcześniej skończą się linki... ;)

  Ale to już może "na priv", choć nie mam nic przeciw opublikowaniu wyników jeżeli tylko zechcesz.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment