Projekt Tuva

Projekt Tuva

  • Comments 2
  • Likes

Tym razem będzie nie-technicznie. Dlatego, że całkiem techniczny dział, jakim jest Microsoft Research po raz kolejny zaprzągł technologię do pracy. Efektem jest projekt Tuva. Nie ma on wiele wspólnego z Tuwą od której wziął nazwę, ale za to skupia się na jej fanie – Richardzie Feynmanie.

Jeżeli ktoś spotkał się z twórczością tego (nie tylko w mojej opinii) jednego z najwybitniejszych ludzi w historii – nie będzie potrzebował dodatkowych rekomendacji. Jeżeli ktoś dotąd się nie spotkał, to zdecydowanie polecam książkę "Pan raczy żartować, panie Feynman!". Jest łatwo dostępna w księgarniach internetowych i nie znam nikogo, kto nie zachwyciłby się jej treścią i formą.

Projekt Tuva to super-multimedialny zapis siedmiu wykładów Feynmana. O fizyce, ale w taki sposób, jak to tylko Richard Feynman potrafił. Po angielsku, z podpisami.

Do obejrzenia koniecznie! http://research.microsoft.com/tuva

Autor: Grzegorz Tworek [MVP]

Comments
  • Warto dodac ze jednym z bliskich wspolpracownikow Feynemann podczas projektu 'Manhattan' byl polski matematyk Stanislaw Ulam bliski przyjaciel von Neumanna, uczen Stefana Banacha.  

    To tak z "cudze chwalicie swego nie znacie" ;-)

    Dzieki za link. Inna  calkiem dobra ksiazka o Richardzie Feynemannie jest "Geniusz"

  • świetne!!! naprawde - zarówno same wykłady jak i multimedialna otoczka

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment