I znowu SP2

I znowu SP2

 • Comments 9
 • Likes

Wiadomo, że tak jak ze wszystkimi nowinkami w IT, podobnie i z Windows Vista SP2 jest tak, że można uzyskać dostęp do wersji BETA i testować pakiet oprogramowania jeszcze przed jego oficjalną premierą.
W przypadku SP2, ciekawostką jest fakt, że Microsoft nie udostępnia pakietu na stronach ani nie wysyła tajnych linków pocztą elektroniczną. Zamiast tego, pobrać można prosty skrypt dodający jeden wpis w rejestrze systemu. Efekt działania tego skryptu jest ciekawy: SP2 pojawia się na liście poprawek dostępnych przez Windows Update. Dalej wszystko wygląda standardowo: pakiet poprawek można pobrać, instaluje się sam i wszystko jest proste.
Dość ciekawa metoda dystrybucji jak na wersję BETA, ale ma tą miłą cechę, że działa bardzo dobrze.
Podobnie jak zaktualizowany do SP2 system.

 


Warto pamiętać, że ten sam pakiet poprawek (więc i tą samą zmianę w rejestrze) stosuje się dla Windows Vista i dla Windows Server 2008.
Niestety, na chwilę obecną nie są dostępne poprawki dla polskich wersji systemu.
Autor: Grzegorz Tworek

Comments
 • Szybki rzut oka na wyszukiwarke i juz implementuje ten reg'hack ;)

  Sprzet jest do testow, to tez sobie potestuje SPacka, a co.

  Pozdro

 • Od takich rzeczy jest Microsoft Connect (http://connect.microsoft.com/) a nie wyszukiwarka. Nawet jeżeli w 99% przypadków dostaniesz te same wyniki - ten 1% sprawia, że warto udać się do pewnego źródła informacji. Poza tym, nie miejmy złudzeń. Informacja na forach pochodzi właśnie z Connect. Więc kolejną zaletą oficjalnych stron jest fakt, że stamtąd ma się informacje szybciej niż z wyszukiwarki. Nie kosztuje to nic, więc warto spróbować :)

 • Wiem, na Konekcie siedze i czekam na publiczna bete Windy 7, chociaz moglym z torenta juz ta z PDC miec - takze prosze tutaj bez wyjasnien nt. "pewnych zrodel" informacji.

 • I znowu linki w connect są tylko dla wybranych, czy każdy kto kiedyś się dołączył może się zapisać do testów??

 • @kaarol - teoretycznie dla wybranych. Ale jak się dołączysz, to prawdopodobnie tym wybranym zostaniesz.

  @NomaD - jak ktoś lubi z torrenta, to ja mu nie bronię. Ale wolałbym wiedzieć, że to co ściągne nie ma zaszytych 20 trojanów. A w przypadku connecta nie mam tej obawy.

 • Bezpośrednio w connect nie mogę się dołączyć bo SP2 nie ma wpisanego w wybrane produkty:(

 • "@kaarol - teoretycznie dla wybranych. Ale jak się dołączysz, to prawdopodobnie tym wybranym zostaniesz."

  A jak się dołączyć.

 • Wejść na https://connect.microsoft.com/directory/ i w zależności od dostępnej opcji albo dodać do swojego zestawu albo złożyć wniosek. W efekcie powinieneś zobaczyć wybrany program w swoim pulpicie nawigacyjnym.

  Dobrą opcją (bez złośliwości) jest też https://connect.microsoft.com/help/

 • tak informacyjnie to SP1 bylo tez w ten sam sposob pobierane przez osoby ktore byly w programie beta - wpis do rejestru go aktywaowal.

  SP2 uzywam od tygodnia i nie widze roznic. Moze mnie problemy vista mniej dotykaly. Choc liczylem ze rozwiaza moje problemy ze usypianiem visty i hibernacja - nadal wystepuja.

  Czekam na W7 b1... bo Milestone niewiele wniósł.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment