TechEd ITForum dzień pierwszy

TechEd ITForum dzień pierwszy

  • Comments 3
  • Likes


Nie obiecuję codziennej relacji (na stronach konferencji jest lepsza) ale czasem zaplącze się coś, co warto pokazać. Dzisiaj dwa zdjęcia. Jak to ze zdjęciami bywa – warte więcej niż cały ekran tekstu ;)

 

Autor: Grzegorz Tworek

Comments
  • PingBack from http://mstechnews.info/2008/11/teched-itforum-dzien-pierwszy/

  • Ale wiesz dlaczego tak się dzieje? :) Ja wczoraj miałem około 15 pytań od ekspertów z ATE jak się mają zalogować do komputerów tam :)

    A że na komputerach nie ma nic kluczowego to i hasła sobie leżą. Chociaż z drugiej strony czasami trafi się tam zainstalowany (tak jak na moim stanowisku) Windows Server 2008 R2 czy Windows 7 :)

  • To dokładnie ten sam powód, dla którego takie rzeczy zdarzają się w firmach. I w frimach jakoś sobie trzeba radzić z tymi pracownikami, którzy też problemy mają. Faktycznie można to rozwiązać kartkami z hasłem, ale czasem udaje się wdrożyć coś ciekawszego. Nie upieram się oczywiście, że na ITForum koniecznie trzeba te (de facto dostępne publicznie) komputery chronić smartcardami, hasłami do commnet czy czymkolwiek innym. Po prostu takie zdjęcie zrobiłem i tyle. :)

    Warto przy tym zwrócić uwagę, że taka sytuacja to zawsze problem logistyczno-organizacyjny a nie techniczny. Od technicznej strony to nie jest wielki problem, tylko ci wszyscy eksperci są strasznie niesforni... ;)

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment