IE8beta2

IE8beta2

 • Comments 6
 • Likes

Pewnie zaraz nie będzie bloga, na którym ta informacja się nie pojawi. Ale z drugiej strony - napisać kilka słów naprawdę warto.

Na stronie http://www.microsoft.com/ie8 zobaczyć można co nowego w becie 2. Oczywiście program można pobrać, choć na razie tylko w wersji angielskiej, niemieckiej, japońskiej i chińskiej.

Znając standardy przestrzegane w IE od lat, można śmiało założyć, że produkt w tej wersji będzie stabilny i całkiem nieźle dopracowany.
Ciekawostką jest, że w Windows Vista, IE8 instaluje się jako update, nie jako samodzielny produkt.

Z nowych wynalazków, mi najbardziej spodobała się integracja z mapami, będąca jednym z akceleratorów.
Proste, przyjemne i naprawdę ciekawe.

Nowego IE8 wypada sprawdzić już teraz, choćby na wirtualnej maszynie.

Autor: Grzegorz Tworek

Comments
 • "Znając standardy przestrzegane w IE od lat, można śmiało założyć, że produkt w tej wersji będzie stabilny i całkiem nieźle dopracowany." - na pewno żyjemy w tym samym uniwersum?

  Znająć standardy przestrzegane w IE od lat, będzie dziurawy, będzie niezgodny ze standardami W3C i będzie miał zaimplementowane "ficzery" znane już z innych przeglądarek, nie oferując niczego nowego.

 • Widocznie mamy inne kryteria. Dla mnie dziurawe jest coś co ma takie błędy jak CVE-2008-3444, CVE-2008-3198 czy CVE-2008-2934.

  Nie lubię jak przeglądarka wykonuje u mnie na komputerze kod podrzucony przez atakującego.

  Denne bezpieczeństwo ma również produkt, który nie używa integrity levels, mimo że to jedna z najskuteczniejszych i bardzo prosta metoda obrony przed skutkami wyżej wymienionych dziur.

  Standardy W3C są super, ale niewiele mają wspólnego z codziennym używaniem komputera. Dlatego większość webmasterów ich nie przestrzega super ściśle i znacznie częściej trafia się strona która dobrze działa w IE a słabo w innych przeglądarkach niż odwrotnie.

  A "ficzery"...? to chyba dobrze, nie?

  Wersji beta używałem w IE4, IE5, IE6 i IE7. Żadna mnie nie rozczarowała. Tyle, że nie mając założonych z góry uprzedzeń po prostu sprawdziłem jak się ma produkt do moich potrzeb. I po prostu spełnił moje wymagania.

 • ...cóż, chciałem napisać kilka ciepłych słów... ale nie da rady: IE8 beta2 + Silverlight nie wyświetla strony zrobionej w... Office 2003, a dokładniej w Publisher... to znaczy, że coś tam wyświetla, ale nie ma linków:

  http://www.artwinski.silver.pl

  tak, czy siak tragifarsa, jak tego, Panowie nie zrobicie, to czeka mnie "czyn społeczny", czyli robota za friko po godzinach...

  Tadeusz

 • No jak to beta. Najważniejsze, to zgłaszać programistom błędy. Bez tego sami nie zgadną co działa a co nie.

  Natomiast przeceniasz mój udział w tworzeniu IE8... :) Ja nie pracuję i nigdy nie pracowałem w Microsofcie...

 • Gościu, ale Ty jesteś przepełniony M$. Nie wiem ile Ci płacą w M$, ale chyba nieźle, skoro takie głupstwa piszesz, czasy kiedy strony działały dobrze tylko na IE dawno minęły, odkąd Firefox i Opera stały się popularne, to od tamtych czasów IE wiedzie się coraz gorzej, wolne wczytywanie stron, błędy w wyświetlaniu (swego czasu strona microsoft.com, lepiej wyglądała na FF, niż IE7, ale chyba w M$ dość szybko się kapneli). Teraz pisze z Visty

 • Nie płacą nic. A co do popularności... popatrz na statystyki jakiejkolwiek strony. IE a potem dłuuugo nic. Więc wolę pomóc w zrobieniu dobrego IE, zamiast na siłę wszystkich przestawiać na rzekomo "popularne" przeglądarki.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment