Znacie Live Mesh?

Znacie Live Mesh?

 • Comments 11
 • Likes

Widzieliście już http://www.mesh.com ? Jeżeli nie, to zobaczcie koniecznie. Na rozwiązanie zwrócił mi uwagę Tomek prowadzący znany blog http://www.w2k.pl i pewnie tak on jak i wielu innych jeszcze się w szczegóły zagłębi. Na razie status jest TECH PREVIEW, ale całość działa bez zarzutu. Na czas instalacji klienta trzeba tylko przełączyć ustawienia regionalne na en-US.
A o co chodzi? W skrócie, o połączenie ze sobą odseparowanych wysp, jakimi są rozrzucone po Internecie komputery jednego użytkownika. Komputer w pracy, komputer w domu, laptop, telefon z Windows Mobile... Wszystko na raz to może za dużo, ale kilka z wymienionych, niemal każdy ma.
Każde swoje urządzenie mogę włączyć do mesha identyfikując je swoim LiveID i nadając mu nazwę. A później sięgam do niego z dowolnego innego urządzenia kukając na ekran albo do współdzielonych katalogów. I działa aż miło. Co więcej, mogę na swój komputer w meshu zajrzeć z dowolnego komputera z przeglądarką bez instalacji klienta. Całość pracuje z wydajnością wystarczającą do akceptowalnej pracy przez GPRS.
Pierwsze przymiarki do takiego podejścia już były i choćby logmein dużo dobrego wniósł. Ale łatwość, z jaką tworzy się własne wielokomputerowe meshe, łatwość wymiany plików i integracja z LiveID pozostawia wszystko, co dotąd oglądałem daleko z tyłu.

Autor: Grzegorz Tworek

Comments
 • Ja znam Mesh ale tylko z opowiadan i tego co mozna przeczytac/zobaczyc w Internecie. Od dawna przy probie zapisania sie do programu otrzymuje sie informacje:

  "Thanks for your interest! Live Mesh is currently available in the U.S. only. Click "Sign up" to receive an email when Live Mesh is available in your country/region. "

  Czy Tobie udalo sie dostać do tego programu beta? Jak?

 • www.mesh.com i działa... nic nie kombinowałem. ;)

 • Można dokładnie co trzeba zmienić w tych opcjach regionalnych ?

 • Vista angielska? To Regional and Language Options i na pierwszej zakładce zamiast Polish(Poland) wybierz English (United States).

  Tylko na czas instalacji. A potem działa, przynajmniej u mnie. To wersja jeszcze przed Beta, więc sporo trzeba wybaczyć, ale u mnie działa ;)

 • U mnie w LiveID musiałem zmienić kraj na USA. Potem już z górki :)

 • Zmiana ustawien regionalnych nie pomoże bo juz probowałem. Vista angielska tez nie. Musze sprobowac zmienic kraj w LiveID.

 • Ale ja mam ustawioną Polskę... nic nie kombinowałem. Pobrałem i działa... :)

 • Tak czy owak Mesh juz jest dostepny dla wszystkich bez kombinacji.

 • Znacie Vine? Proszę nie mylić z Wine . Idea sama w sobie nie jest może rewolucyjna, ale dzięki integracji

 • Już od prawie roku korzystam z live mesh i jestem mega zadowolony, mam nadzieje że koniec wersji beta nie oznacza konieczności uiszczenia jakiejś opłaty za uzytkowanie, wiecie coś na ten temat??

 • Opłat nie będzie, ale totalnie zmienia się wersja. Teraz mesh jest wbudowany w nowy Windows Live i trzeba starego usunąć a nowego zainstalować.

  UWAGA! Nie nowy nie synchronizuje automatycznie starych folderów, więc trzeba sobie znowu poustawiać. Trochę uciążliwe, ale ogólnie działa. Ot, uroki bety...

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment