Poprawka 955020

Poprawka 955020

  • Comments 3
  • Likes

Windows Update, w ostatnich dniach pokazał na liście nową poprawkę. Poprawka powiązana jest z KB955020, ma status "important" i wymaga pobrania około 60MB.
Ani to pierwsza poprawka do systemu ani ostatnia. Zwrócić na nią warto uwagę z innego powodu: jest doskonałym przykładem dowodzącym, dlaczego podczas administrowania systemami nie należy bezmyślnie ufać wszystkim dookoła.
Owe 60MB do pobrania, dużo więcej na dysku, potencjalna konieczność restartu i trochę cennego czasu ma tylko jeden cel: słownik wykorzystywany w programie Windows Mail, dzięki poprawce potrafi rozpoznać słowa "Friendster," "Klum," "Nazr," "Obama," oraz "Racicot". Patrz http://support.microsoft.com/kb/955020

Większość administratorów, zapytana czy używa na serwerze Windows Mail, popuka się znacząco w czoło. Pozostali, zapytani czy zainstalują taką poprawkę, też spojrzą raczej z politowaniem.


Trudno polemizować z sensem takiej poprawki. Ktoś takiej potrzebował i powstała. I chwała Microsoftowi za to. Jednak ci wszyscy, którzy instalują tą poprawkę (i dziesiątki innych!) tylko dlatego, że istnieje – powinni zastanowić się czy na pewno warto.
Poprawki są dla ludzi i dają swobodę wyboru. Można je instalować lub nie. Przymusu zazwyczaj nie ma. Dlatego właśnie, podczas administracji systemem (obojętne czy domowym, czy całą siecią w firmie) zdrowy rozsądek i świadomość własnych działań są tak istotne.

Autor: Grzegorz Tworek

 

Comments
  • Heh, w pierwszej chwili popatrzyłem, czy nie opublikowali tego 1 kwietnia :D

  • Nie doceniasz korzyści które wynikają z możliwości  bezmyślnego administrowania. :)  Tj. nie prowadzenia dla każdego serwera MANUALNEJ dokumentacji dokumentującej cel każdej zmiany.

  • Mam ta poprawke, lecz nie wiem czemu instalacja konczy sie niepowodzeniem. Szukajac rozwiazania problemu, znalazlam te strone, no i wiem juz ze to nic waznego.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment