Artykuł: Bitlocker Drive Encryption – jak to ugryźć, cz. I

Artykuł: Bitlocker Drive Encryption – jak to ugryźć, cz. I

  • Comments 1
  • Likes

Bitlocker jest jedną z najciekawszych funkcjonalności wprowadzonych w Windows Vista. W przeciwieństwie do wielu innych nowości w systemie, Bitlocker nie jest mniej lub bardziej wyszukanym udoskonaleniem czegoś, co już wszyscy widzieli wcześniej, ale innowacją w pełnym znaczeniu tego słowa. Jak przy każdej nowince w branży IT, potencjalnym użytkownikom nasuwają się dwa pytania: o co tak naprawdę w tym chodzi i co można na tym zyskać. Odpowiedź na te pytania nie jest trudna, a niniejszy artykuł powinien jej uważnemu czytelnikowi dostarczyć.

Autor:
Grzegorz Tworek (Konsultant ISCG)
Inżynier systemowy, komputerowiec w drugim pokoleniu. Od wielu lat aktywnie promuje idee związane z bezpieczeństwem informatyki, zwłaszcza w powiązaniu z systemami Microsoft. Autor artykułów i książek na temat security, prelegent na rozmaitych konferencjach. Aktywnie uczestniczy w działaniach SEClub. Równie duży zapał do tworzenia jak i do psucia systemów sprawia, że w projektach najchętniej uczestniczy jako audytor.

Comments
  • Szkoda tylko, że Bitlocker dostępny jest w wersji Ultimate. Zwykły szary student z licenją MSDNAA może sobie tylko poczytać ten artykuł.

Your comment has been posted.   Close
Thank you, your comment requires moderation so it may take a while to appear.   Close
Leave a Comment