Här finns information om samt bilder på Microsofts talespersoner i Sverige. Bilderna får användas fritt för publicering.
Fler bilder (JPEG) finns i vårt bildarkiv på Flickr.

Här kan du se vilka personer som ingår i Microsofts svenska ledningsgrupp. Se även bilder och information om och våra internationella talespersoner.

Saknar du någon bild, eller vill du ha bilder i TIFF-format? Vänligen mejla Vincent Vukovic.

Microsofts talespersoner

 Daniel Akenine
Teknisk chef
daniel.akenine@microsoft.com

Fler bilder
   
 André Henriksson
Affärsområdeschef Server & Tools
ahenrik@microsoft.com

Tommy Flink
Produktmarknadschef SQL Server
tommy.flink@microsoft.com

Fler bilder

 Thomas Floberg
Affärsområdeschef Windows
thomas.floberg@microsoft.com

Fler bilder
 

 

 Joakim Karlén
Produktmarknadschef Windows konsumentmarknad
joakim.karlen@microsoft.com

Fler bilder

      Ida Ljungblom
Affärsområdeschef Microsoft Dynamics
ida.ljungblom@microsoft.com

Fler bilder
 

 

 

 

   

Eva Pethrus
Ansvarig för Partnerskap i Lärande
eva.pethrus@microsoft.com

Fler bilder

    
Mattias Rosenkvist

Produktmarknadschef Xbox (hårdvara, plattform och tillbehör)
mattiasr@microsoft.com
 

 

   

Anders Wendt
Produktmarknadschef Windows Server
andersw@microsoft.com

Fler bilder

   

Eva-Mia Westergren
Produktmarknadschef Windows
evamiaw@microsoft.com

Fler bilder

   

 

 Christian Witte
Marknadschef för stora företag
christian.witte@microsoft.com

Fler bilder