Tak jak już Nexor w poprzednim wątku napisał dziś odbyło się oficjalne wydanie Windows Server 2008 RTM (release to manufacture), czyli produktu  przygotowanego do wypuszczenia na rynek. Chciałem napisać kilka zdań co będzie się działo w przeciągu kilku kolejnych miesięcy.

Firmy korzystające z umów Software Assurance oraz Enterprise Agreement będą mogli nabyć system już pod koniec tego miesiaca. 

Oprogramownie trafi na półki sklepowe ;) 1 marca 2008. 

Już dziś wersje 64 bitową mogą pobrać i przetestować subskrybenci MSDN oraz Technet. Reszta wersji zostanie udostępniona w przeciągu kilku dni.

Beta testerzy mogą pobierać wersje 32 i 64 systemu z Microsoft Connect. Niestety nie otrzymają oni numerów seryjnych, które są wymagane do aktywacji systemu w przeciągu 60 dni.

Serwer na tą chwilę dostępny jest w 5 wersjach językowych: angielskim, niemieckim, japońskim, hiszpańskim oraz francuskim.

Wydano także Windows Vista Service Pack 1 RTM. Niestety oprogramowanie nie jest obecnie dostępne do pobrania nawet z Microsoft Connect. W połowie marca zostanie udostępnione na Microsoft Download i Windows Update.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronach:

As Windows Server 2008 RTMs, Customers and Partners Adopting with Help of New Tools, Training

Announcing the RTM of Windows Vista SP1

Windows Server 2008 - RTM!!!


Dziś także ruszył Quiz 2008, który umożliwi Wam zdobycie wiedzy na temat tych systemów.